REKLAMA
 
REKLAMA

Pedro Vinagre tymczasowo pokieruje działalnością EDPR w Polsce

Pedro Vinagre tymczasowo pokieruje działalnością EDPR w Polsce
EDPR

Aktywny między innymi na polskim rynku deweloper odnawialnych źródeł energii ogłosił zmianę na szczeblu zarządzającym. Nowym tymczasowym menedżerem krajowym ds. działalności w Polsce EDP Renewables (EDPR) został Pedro Vinagre. Jego poprzednik przechodzi do PGE.

Pedro Vinagre, który obecnie jest dyrektorem wykonawczym EDPR na Europę Północną i Środkową, od 1 maja br. obejmie także rolę country managera w Polsce. Na tym stanowisku zastąpi Bartosza Fedurka, który piastował to stanowisko od kwietnia 2023 r. Bartosz Fedurek od 6 maja br. będzie pełnić funkcję prezesa zarządu spółki PGE Baltica, odpowiedzialnej za realizację programu offshore w grupie PGE.

Przyspieszenie transformacji energetycznej

Pedro Vinagre pracuje dla Grupy EDP od ponad 14 lat i ma szeroką wiedzę na temat polskiego sektora odnawialnych źródeł energii. Doświadczenie nowego menedżera umożliwi EDPR strategiczne poszerzanie obecności firmy polskim rynku, co przyczyni się do ułatwienia transformacji energetycznej w naszym kraju.

REKLAMA

Vinagre połączy obowiązki country managera ds. rozwoju biznesu w Polsce z pełnieniem funkcji dyrektora wykonawczego ds. rozwoju biznesu w Europie Północnej i Środkowej. Będzie przewodził działaniom na rzecz kultywowania zrównoważonego i wydajnego wzrostu oraz inwestycji w przedsięwzięcia EDP w zakresie energii odnawialnej w wielu krajach europejskich.

REKLAMA

800 MW mocy zainstalowanej w OZE

EDP Renewables weszła na polski rynek w 2008 r. i obecnie dysponuje w naszym kraju portfelem projektów OZE o mocy zainstalowanej prawie 800 MW. Początkowo spółka skupiała się na rozwoju energetyki wiatrowej, a później również energetyki słonecznej.

W 2023 r. EDPR zainaugurowało pierwszą w Polsce hybrydową farmę wiatrowo-słoneczną oraz uruchomiło jedną z największych w Polsce farm fotowoltaicznych – PV Przykona o mocy zainstalowanej 200 MWp (153 MWac). Farma fotowoltaiczna Przykona składa się z niemal 380 tys. dwustronnych paneli fotowoltaicznych, które co roku mają produkować około 220 GWh energii elektrycznej. Inwestycja ta jest jednocześnie jedną z największych instalacji fotowoltaicznych EDPR w Europie.

EDP Renewables jest czwartym pod względem wielkości producentem energii odnawialnej na świecie, obecnym na 28 rynkach w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej oraz w regionie Azji i Pacyfiku. Na całym świecie portugalski deweloper ma już ponad 14 GW mocy zainstalowanej w energetyce odnawialnej. To stawia go w czołówce największych inwestorów na globalnym rynku OZE. W elektrowniach wiatrowych spółka ma zainstalowane ponad 12,2 GW mocy, a w fotowoltaice – ponad 1,8 GW.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA