B. szef PGE ma nową pracę. W Norwegii

B. szef PGE ma nową pracę. W Norwegii
Marek Woszczyk. Fot. PKEE

Z końcem marca Marek Woszczyk zakończył kilkuletnią pracę na stanowisku szefa największego polskiego koncernu energetycznego. Teraz będzie kierować jedną ze spółek PGNiG.

Na stanowisku prezesa PGE z końcem marca br. Marka Woszczyka zastąpił Henryk Baranowski, który przeszedł do PGE z Ministerstwa Skarbu Państwa, gdzie pełnił funkcję wiceministra.

Teraz Marek Woszczyk pokieruje należącą do grupy PGNiG spółką PGNiG Upstream International AS, która odpowiada za zagraniczne koncesje polskiego koncernu gazowego i której siedziba mieści się w norweskim Stavanger.

REKLAMA
REKLAMA

PGNiG Upstream International AS posiada udziały w koncesjach poszukiwawczo-wydobywczych zlokalizowanych na Morzach Norweskim, Północnym i Barentsa. Spółka wspólnie z partnerami zajmuje się wydobyciem węglowodorów ze złóż Skarv (projekt Skarv), Morvin, Vilje i Vale oraz zagospodarowaniem złoża Snadd.

Marek Woszczyk ukończył Wydział Nawigacyjny Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni, studia podyplomowe w Krajowej Szkole Administracji Publicznej w Warszawie oraz studia MBA w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. W latach 1998–2013 pracował w Urzędzie Regulacji Energetyki. W URE pełnił funkcje: naczelnika wydziału w Departamencie Koncesji, zastępcy dyrektora Oddziału Centralnego, wiceprezesa, p.o. prezesa, a w okresie 2011–2013 prezesa.

Od grudnia 2013 r. do marca 2016 r. był prezesem zarządu spółki PGE Polska Grupa Energetyczna SA. Był członkiem szeregu krajowych i międzynarodowych organizacji z obszaru rynków paliw i energii oraz laureatem wielu nagród i wyróżnień, w tym Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski.

gramwzielone.pl