Zapraszamy na szkolenie "Rozwój inwestycji w odnawialne źródła energii w Polsce i wybranych krajach UE"

Zapraszamy na szkolenie "Rozwój inwestycji w odnawialne źródła energii w Polsce  i wybranych krajach UE"
Conergy press

{więcej} Zapraszamy na bezpłatne szkolenie pt.: „Rozwój inwestycji w odnawialne źródła energii w Polsce i wybranych krajach UE”, które odbędzie się w dniu 18 marca 2014 r. w Szczawnie Zdroju. 

Ośrodek Enterprise Europe Network działający przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. pragnie serdecznie zaprosić Państwa do udziału  w jedynym bezpłatnym szkoleniu nt.: „Rozwój inwestycji w odnawialne źródła energii w Polsce  i wybranych krajach UE”.

REKLAMA

Termin szkolenia: 18 marca 2014 r., godz.: 09:00-16:00.
 
Miejsce: Dolnośląski Park Technologiczny T-Park, ul. Szczawieńska 2, Szczawno-Zdrój
 
2 stycznia 2014r. Ministerstwo Gospodarki opublikowało projekt ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii, w skrócie OZE (wersję 4.1, datowaną na 31 grudnia 2013 r.). Po konsultacjach społecznych i międzyresortowych wersja 4.1 podąża za rozwiązaniami przedstawionymi w wersji 4.0 opublikowanej 12 listopada 2013r., aczkolwiek wprowadza też pewne istotne zmiany.
 
Po raz pierwszy w Polsce pojawia się system aukcyjny jako zupełnie nowatorskie rozwiązanie. Dotychczasowy system Zielonych Certyfikatów nie sprawdzał się, zwłaszcza w ostatnim czasie. Ceny Świadectw Pochodzenia spadały do bardzo niskich poziomów, a producenci notowali straty. Nowy projekt jest zgodny z najnowszymi zaleceniami Unii Europejskiej i ma prowadzić do stopniowego ujednolicania rynków energii w Unii Europejskiej. Bardzo ważne są zapisy określające ograniczenie wsparcia dla współspalania, ochronę inwestycji przez 15 lat poprzez wprowadzenie stałych cen, zwiększanie konkurencyjności rynku OZE oraz uregulowanie rynku prosumenckiego.
 
W związku z tym rodzi się wiele pytań i wątpliwości o już istniejące instalacje OZE, o sposób przejścia z jednego systemu do drugiego, o opłacalność nowych projektów, o rolę fotowoltaiki w nowym systemie oraz wiele innych. Na wszystkie te pytania postaramy się odpowiedzieć analizując zapisy projektu ustawy oraz na bieżąco analizując postępy prac nad nową ustawą OZE i nowym systemem aukcyjnym.

REKLAMA

Podczas szkolenia zostanie poruszony również temat dotyczący aktualnego stanu rynku OZE w Unii Europejskiej, wspierania rozwoju odnawialnych źródeł energii w poszczególnych krajach UE oraz mocnych i słabych stron strategii energetyki odnawialnej w Europie.
 
Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
 
Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowym programem szkolenia, który znajduje się na stronie: http://www.darr.pl/pl/23/nse/1/1106/Przedsiebiorco_dowiedz_sie_wiecej_na_temat_inwestycji_w_odnawialne_zrodla_energii
 
Formularz zgłoszeniowy: http://www.darr.pl/pl/23/nse/1/1106/Przedsiebiorco_dowiedz_sie_wiecej_na_temat_inwestycji_w_odnawialne_zrodla_energii
 
Termin rejestracji uczestników upływa w dniu 14 marca 2014r. Ilość miejsc jest ograniczona do 20 uczestników! Więcej informacji na stronie www.darr.pl lub pod  numerem: 074 648 04 23.
 
Pierwszeństwo w zgłoszeniu mają przedsiębiorstwa MMŚP. W przypadku dużego zainteresowania wydarzeniem, Organizator zastrzega sobie prawo przyjęcia na szkolenie tylko jednego reprezentanta danej firmy. Wszystkich zainteresowany serdecznie zapraszamy!

DARR SA