
Sejm uchwalił rekompensaty dla przedsiębiorstw energochłonnych
Posłowie zdecydowaną większością głosów przyjęli dzisiaj ustawę mającą wprowadzić rekompensaty dla około 300 przedsiębiorstw konsumujących największe ilości energii elektrycznej.
Posłowie zdecydowaną większością głosów przyjęli dzisiaj ustawę mającą wprowadzić rekompensaty dla około 300 przedsiębiorstw konsumujących największe ilości energii elektrycznej.
Izba Rozliczeniowa Giełd Towarowych wspólnie z Towarową Giełdą Energii podjęły decyzję o przedłużeniu programu „Maker-Taker”, wdrażając kolejną obniżkę opłat za rejestrację instrumentów terminowych na energię elektryczną objętych tym programem.
To ostatni dzwonek na przeforsowanie w parlamencie nowelizacji ustawy o OZE, od której przyjęcia uzależnione jest przeprowadzenie tegorocznych aukcji...
Biuro Monitorowania Rynku Bilansującego w Polskich Sieciach Elektroenergetycznych S.A. przyjęło nową strategię monitorowania rynku bialnsującego w celu identyfikacji podejrzeń naruszeń zgodnie z zasadami REMIT.
Jeszcze w tym roku mieszkańcy czy instytucje użyteczności publicznej z województwa śląskiego mogą spodziewać się kolejnych konkursów, w których będzie można pozyskać unijne dotacje na energię odnawialną. Do złożenia wniosku przygotowuje się m.in...
DB Energy, firma działająca na krajowym rynku efektywności energetycznej w przedsiębiorstwach, poinformowała o pozyskaniu finansowania, które umożliwi zrealizowanie projektów w formule ESCO o wartości co najmniej 15 mln euro.
Przekazana gminie dotacja do instalacji fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych oraz pomp ciepła montowanych przez gminę w domach jej mieszkańców bezpośrednio wpływa na wartość świadczonych usług i zwiększa podstawę opodatkowania, tym samym podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Polska Grupa Energetyczna we współpracy z Instytutem Energetyki – Instytutem Badawczym pracuje nad autorskim projektem zasilanego gazem ziemnym źródła mikrokogeneracyjnego, które ma charakteryzować sie większą efektywnością kosztową od urządzeń dostępnych na rynku.
Urząd Regulacji Energetyki podał średnią cenę energii za drugi kwartał 2019 r., która okazała się niższa od wyliczonej w ten sam sposób ceny energii za pierwszy kwartał br...
Projekty w efektywność energetyczną szybko się zwracają. Polskie przedsiębiorstwa mają duży potencjał, by ściąć koszty energii, jednak projektów jest nadal mniej niż wynika z możliwości. Na rynku sporo namieszała ustawa o zamrożeniu cen prądu, ale tylko chwilowo.
Miks energetyczny Polskiej Grupy Energetycznej to polska energetyka w pigułce. Dominacja węgla w dotychczasowym miksie wytwórczym, ale i dominacja węgla nadal w realnie prowadzonych inwestycjach. Aktywa w OZE owszem, ale najnowsze uruchomiono jeszcze przed 2016 rokiem...
Grupa Boryszew zaczyna odczuwać rosnące ceny energii i nie chce polegać tylko na obietnicach ustawowych rekompensat i ulg dla energochłonnego przemysłu. Boryszew chce inwestować w elektrownie fotowoltaiczne i wiatrowe...
W pierwszej połowie 2019 r. nastąpił wyraźny spadek cen na europejskim rynku energii elektrycznej. Wpłynął na to wzrost produkcji energii słonecznej i wiatrowej, spadek cen węgla oraz poprawa efektywności energetycznej (niższy popyt)...
Podczas odbywającego się w sobotę w Warszawie forum programowego Koalicji Obywatelskiej wskazano konkretne daty odchodzenia Polski od węgla – najpierw w ogrzewaniu indywidualnym, następnie w zawodowym ciepłownictwie, a finalnie w elektroenergetyce.
Sprzedawca energii dla Rzeszowa, spółka PGE Obrót, miała zaproponować dużą podwyżkę ceny dla komunalnego dostawcy wody. Rzeszowskie MPWiK częściowo uniezależni się od podwyżek dzięki własnej produkcji energii z biogazu i fotowoltaiki.