
Zielona energia w formule PPA zasili muzeum na Podlasiu
Solare Energy i Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu podpisały umowę o współpracy. W jej wyniku utworzono wirtualną elektrownię.
Solare Energy i Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu podpisały umowę o współpracy. W jej wyniku utworzono wirtualną elektrownię.
Instalacje fotowoltaiczne stają się coraz popularniejsze jako źródło energii odnawialnej, zarówno w domach, jak i przedsiębiorstwach. Jednakże wraz z rosnącym wykorzystaniem tej technologii ważne jest, aby pamiętać o bezpieczeństwie, zarówno dla ludzi, jak i dla samej instalacji.
Słońce nie zawsze świeci na niebie. Twoi klienci będą jednak mogli w pełni je wykorzystać, jeżeli będą wydajnie magazynować energię. Inteligentne rozwiązanie do magazynowania pozwoli im do maksimum zwiększyć zużycie energii na potrzeby własne i obniżyć rachunki za prąd.
Dzisiaj Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) poinformowały o konieczności ograniczenia pracy elektrowni fotowoltaicznych. Według prognoz podobna sytuacja może mieć miejsce w nadchodzących dniach świątecznych.
Największy na świecie grawitacyjny magazyn energii jest już połączony z siecią elektroenergetyczną. Jego właściciel – firma Energy Vault – zamierza zbudować grawitacyjne systemy magazynowe o łącznej pojemności aż 3,7 GWh.
Niedawno Trybunał Konstytucyjny (TK) przyjął do rozpoznania skargę konstytucyjną od wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego o sygn. II FSK 519/18 przygotowaną przez Nexia Advicero. Sprawa jest bardzo istotna dla branży OZE w zakresie elektrowni wiatrowych, które działały w 2017 r...
Pompy ciepła mają przed sobą dobre perspektywy. Jako jeden z wielu wpływających na to czynników wymieniany jest spodziewany spadek cen fotowoltaiki oraz magazynów energii. Branża widzi swoje szanse m.in...
Ten magazyn energii stworzono z myślą o jego współpracy z niewielkimi systemami PV. Można go kupić osobno lub w zestawie z panelami fotowoltaicznymi i pozostałym koniecznym oprzyrządowaniem. Na uwagę zasługuje design urządzenia i kompatybilność z szeregiem mikroinwerterów.
W piątej edycji kampanii Polskiego Alarmu Smogowego (PAS) mobilna instalacja obrazująca model ludzkich płuc odwiedzała miasta i gminy w ośmiu województwach na ich zaproszenie. Teraz PAS podsumowuje tegoroczną kampanię „Zobacz czym oddychasz. Zmień to”.
RFN rozpoczęła wdrażanie nowego, innowacyjnego programu wsparcia dekarbonizacji przemysłu energochłonnego. Za pomocą tzw...
W zakładzie produkcyjnym BASF w Niemczech rusza system magazynowania energii oparty na bateriach NaS, który umożliwi wykorzystanie energii odnawialnej w procesach produkcyjnych przez niemal 24 godziny na dobę.
W ubiegłym tygodniu została rozstrzygnięta pierwsza w historii Norwegii aukcja dla morskiej energetyki wiatrowej. Udało się wyłonić zwycięzcę.
Zapraszamy na szkolenie on-line: Umowy z ceną dynamiczną (taryfa dynamiczna) – aspekty prawne, które odbędzie się 15 kwietnia 2024 r. Szkolenie poprowadzi radca prawny, ekspert prawa energetycznego z praktycznym doświadczeniem nabytym w Urzędzie Regulacji Energetyki.
W 2023 r. do krajowych sieci dystrybucyjnych przyłączanych było przeciętnie w skali miesiąca około 15,8 tys. nowych prosumentów. W pierwszym miesiącu 2024 r. ten wolumen okazał się znacznie niższy.
Energia elektryczna i ciepło jest drugą – po żywności – najważniejszą pozycja w budżetach polskich rodzin. Forum Energii w swoim opracowaniu wylicza, ile na ten cel wydawało przeciętne polskie gospodarstwo domowe. Wydatki te są tym wyższe, im słabiej zaizolowany jest zamieszkiwany budynek...