REKLAMA
 
REKLAMA

Umowy z ceną dynamiczną (taryfa dynamiczna) – aspekty prawne – szkolenie

Umowy z ceną dynamiczną (taryfa dynamiczna) - aspekty prawne - szkolenie
Fot. Pixabay - aymane jdidi

Zapraszamy na szkolenie on-line: Umowy z ceną dynamiczną (taryfa dynamiczna) – aspekty prawne, które odbędzie się 15 kwietnia 2024 r. Szkolenie poprowadzi radca prawny, ekspert prawa energetycznego z praktycznym doświadczeniem nabytym w Urzędzie Regulacji Energetyki.

Szkolenie on-line

Umowy z ceną dynamiczną (taryfa dynamiczna) – aspekty prawne

15 kwietnia 2024 r.

Celem szkolenia jest przybliżenie istotnych kwestii związanych z wejściem w życie przepisów dotyczących cen dynamicznych na rynku energii elektrycznej. Omówione zostaną założenia i główne aspekty nowelizacji ustawy – Prawo energetyczne w zakresie cen dynamicznych i ich wpływ na funkcjonowanie zarówno przedsiębiorstw elektroenergetycznych, jak i odbiorców, w tym także zmiany przepisów powiązane z wprowadzeniem cen dynamicznych (taryfy, CSIRE, liczniki zdalnego odczytu).

Na szkoleniu wskazane zostaną główne obowiązki przedsiębiorstw energetycznych związane z cenami dynamicznymi. Przedmiotem szkolenia będą również ryzyka wynikające z wprowadzenia cen dynamicznych, w szczególności administracyjne kary pieniężne.

Szkolenie kierowane jest do pracowników przedsiębiorstw elektroenergetycznych oraz odbiorców, pracowników administracji państwowej i instytucji zajmujących się tematyką cen dynamicznych i ochrony konsumenta, jak również do wszystkich innych osób zainteresowanych problematyką zmian zachodzących w br.

Istotne akty prawne:

  1. Ustawa z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne – link>>>
  2. Ustawa z dnia 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy – Prawo energetyczne oraz niektórych innych ustaw – link>>>

Program

12.30-13.00 Logowanie uczestników

13.00-15.00 Umowy z ceną dynamiczną (taryfa dynamiczna) – aspekty prawne
1. Umowy z cenami dynamicznymi – ogólne założenia

  • Dyrektywa 2019/944 w zakresie cen dynamicznych
  • Umowy z ceną dynamiczną – przepisy nowelizacji ustawy Prawo energetyczne
  • Obowiązki przedsiębiorstw energetycznych związane z cenami dynamicznymi

2. Regulacje powiązane z cenami dynamicznymi

  • Taryfy z cenami dynamicznymi
  • Ceny dynamiczne a CSIRE
  • Liczniki zdalnego odczytu
  • Agregacja i odpowiedź odbioru

3. Sankcje w ustawie Prawo energetyczne

  • Ceny dynamiczne a administracyjne kary pieniężne

15.00-15.30 Podsumowanie, możliwość zadawania pytań* i zakończenie spotkania.

*dodatkowo oferujemy możliwość zadawania pytań po warsztatach do 3 tygodni po spotkaniu. Pytania dotyczące tylko zakresu odbytego spotkania.

Prowadzący

Łukasz Wędziński  – radca prawny, ekspert prawa energetycznego z praktycznym doświadczeniem nabytym w Urzędzie Regulacji Energetyki. Przez wiele lat pracował w Urzędzie Regulacji Energetyki gdzie zajmował się przede wszystkim regulacjami dotyczącymi gazu ziemnego, a także biogazu i wodoru. Brał udział w pracach Urzędu Regulacji Energetyki na szczeblu międzynarodowym (ACER, CEER). Pracował również w w warszawskich kancelaria prawnych, gdzie zajmował się prawem cywilnym, energetycznym i podatkowym. Obecnie prowadzi indywidualną kancelarię prawną, doradzając klientom w zakresie prawa energetycznego, w tym szczególnie elektroenergetyki, paliw gazowych, odnawialnych źródeł energii i ciepłownictwa. Świadczy również pomoc prawną w obszarze prawa ochrony środowiska, prawa budowlanego i zagospodarowania przestrzennego oraz prawa konkurencji. Absolwent prawa i stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Stypendysta Socrates-Erasmus na Uniwersytecie w Reims we Francji (Université de Reims-Champagne-Ardenne). Absolwent Centrum Prawa Brytyjskiego (Diploma in English Law and Legal Skills) organizowanego przez Uniwersytet Warszawski i Cambridge University. Ukończył francuskojęzyczne studia uzupełniające magisterskie w zakresie francuskiego i europejskiego prawo gospodarczego (Master professionnel de Droit des affaires, spécialité: Droit français et européen des affaires), które organizuje Uniwersytet Warszawski wraz Uniwersytetem w Poitiers we Francji.

Szczegóły i rejestracja na stronie organizatora – firmy Eurocon>>>>

Kontakt i rejestracja:

EUROCON

Tel.: +48 22 631 22 81

Kom.: +48 503 123 570

biuro@euro-con.pl

 

Eurocon – materiał sponsorowany

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA