REKLAMA
 
REKLAMA

Nowy magazyn energii dla fotowoltaiki balkonowej

Nowy magazyn energii dla fotowoltaiki balkonowej
Fot. Zendure

Ten magazyn energii stworzono z myślą o jego współpracy z niewielkimi systemami PV. Można go kupić osobno lub w zestawie z panelami fotowoltaicznymi i pozostałym koniecznym oprzyrządowaniem. Na uwagę zasługuje design urządzenia i kompatybilność z szeregiem mikroinwerterów.

Bateria AIO 2400 wykorzystująca ogniwa litowo-żelazowo-fosforanowe (LFP) została zaprojektowana z myślą o współpracy z niewielkimi systemami PV, np. w ramach fotowoltaiki balkonowej. Magazyn oferuje do 4 tys. cykli (przy pojemności minimalnej względem tej nominalnej na poziomie 80 proc.) lub 8 tys. cykli (przy pojemności minimalnej względem nominalnej na poziomie 70 proc.).

Parametry magazynu AIO 2400

Wymiary urządzenia wynoszą 657 x 427 x 150 mm, a masa netto (bez wspornika i górnej pokrywy) – około 31,3 kg. Wyposażone jest w dwa niezależne wejścia MPPT, co przekłada się na większą elastyczność budowy systemu solarnego i jego niezawodność przy niesprzyjających warunkach środowiskowych.

REKLAMA

Magazyn energii może działać do temperatury -20 st. C. Ma funkcję automatycznego samonagrzewania, która odpowiada za podniesienie temperatury pracy baterii, aby umożliwić niezakłóconą pracę. AIO 2400 charakteryzuje się stopniem ochrony IP65, co oznacza, że może pracować zarówno w warunkach wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Zgodnie z informacjami na stronie producenta magazyn energii AIO 2400 jest kompatybilny z wieloma mikroinwerterami takich producentów jak: Hoymiles, DEYE, APsystems, NEP, Enphase, Tsun. Najnowsza bateria Zendure objęta jest 10-letnim okresem gwarancyjnym.

Cena urządzenia, zgodnie z informacjami na stronie internetowej, wynosi 1599 euro (około 6880 zł).

REKLAMA

Możliwość zakupu pełnego zestawu

Za pośrednictwem strony producenta użytkownik może zamówić również gotowy zestaw, w którego skład wchodzą moduły fotowoltaiczne, mikroinwerter oraz magazyn energii AIO 2400.

Do wyboru w ramach podstawowych zestawów są dwie opcje. Pierwszy zestaw składa się z baterii, mikrofalownika HMS-800-2T oraz czterech elastycznych modułów fotowoltaicznych (każdy o mocy 210 Wp.).  Cena zestawu wynosi obecnie 2297 euro (około 9880 zł).

Drugi zestaw różni się liczbą modułów – jest ich sześć. Wzrasta również cena do 2596 euro (około 11 160 zł).

Radosław Błoński

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Nawet milimetry podali ale nie pojemność.
No bo co ma pojemnosć magazynu do ceny czy zapotrzebowania domu?
Trzeba wybulić bo sprzęt kosztuje
2 panele po 250-300zł
Akumulator LFP /1 kWh/58 $
Przetwornica za 60-200 zł
Przetwornice ładujące akumulator po 30 zł
trzeba wybulić do 1000 zł a jak ktoś potrzebuje 3 kWh to 1500 zł
Jak ktoś chce lepiej np ładowarkę MPPT to musi pokombinować aby było tanio.
zdaje się, że sprzęt z artykułu jest 10 razy droższy i na pewni się zwróci
A za kilkanascie tysięcy to można zrobić pełnowymiarową PV
To nie te czasy aby taki sprzęt jeszcze sprzedawać w cenach nie mających sensu ekonomicznego

Strach takie akumulatory instalować , z powodu pożaru, szkoda mieszkania .

Marian z Opola. 29-03-2024 13:06

Ale chińska propaganda mocna. Chiny mają ponad 85 % własność kopalni ziem rzadkich i ponad 90% swiatowej produkcji akumulatorów i muszę ten badziew gdzieś wcisnąć i znaleźli w Polsce frajerów.

ZAKAZ MONTAŻU PRODUKTÓW Z CHIN, TYLKO KRAJOWE EUROPEJSKIE PRODUKTY.
dODINANSOWANIA TYLKO DO EUROPEJSKICH ROZWIĄZAŃ

Emerytowany energetyk 30-03-2024 15:39

Dyletanci nie piszcie o czymś o czym nie macie ZIELONEGO ( na czasie) pojęcia. Ps. Milimetry i kilogramy to pewnie podstawowe jednostki elektryczne

Nie ma podanej pojemności w KW/h więc to jakieś łowienie frajerów

Są dokładne parametry tylko wystarczy w goglach poszukać

No tak, czytam „artykuł” na „portalu branżowym” i muszę szukać podstawowej informacji w Googlach?
Romik idź do sklepu kupić ryż w paczce, a na pytanie ile jestctego ryżu niech Ci sprzedawca odpowie: znajdź kliencie po kodzie kreskowym w Googlach…

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA