PGE uruchamia elektryczny carsharing

PGE uruchamia elektryczny carsharing
Fot. PGE

Mieszkańcy Siedlec mogą wypożyczać samochody elektryczne udostępnione w systemie carsharingu przez spółkę PGE Nowa Energia. Polska Grupa Energetyczna zapowiada przy okazji uruchomienie stacji ładowania w kolejnych miastach.

Obecnie w ramach usługi uruchomionej w Siedlcach dostępnych jest pięć samochodów elektrycznych marki Renault ZOE.

Jak informuje PGE, opłata za wypożyczenie „elektryka” zbudowana jest z kilku składowych. Za każdą minutę jazdy wynajętym samochodem elektrycznym PGE w Siedlcach klienci zapłacą 60 gr., a za każdy przejechany kilometr 80 gr. Opłata za postój wynosi 10 gr. za jedną minutę.

REKLAMA

W celu wypożyczenia samochodu elektrycznego od PGE, każdy klient powinien zainstalować aplikację PGEmobility.pl na swoim smartfonie i zarejestrować się w systemie. Konieczne jest również zaakceptowanie warunków płatności za usługę wynajmu za pomocą kart płatniczych. Aplikacja umożliwia lokalizowanie samochodów i wskazuje wynajmującemu drogę do zarezerwowanego pojazdu.

 Zadaniem spółki PGE Nowa Energia jest identyfikowanie nowych obszarów biznesu, technologii i usług, które mogą być włączone do działalności operacyjnej Grupy PGE. Jednym z kluczowych aspektów, na których obecnie koncentruje się spółka, jest właśnie obszar elektromobilności. Projekt w Siedlcach to dla nas doskonałe laboratorium, w którym możemy sprawdzać różne usługi związane z elektromobilnością. Poza tym otwieramy nasze innowacyjne rozwiązania na miasta średniej wielkości, dzięki czemu uczymy się definiować potrzeby lokalnych społeczności, a następnie wychodzić im naprzeciw – mówi Paweł Śliwa, wiceprezes zarządu ds. innowacji PGE Polskiej Grupy

Jak zapewnia Polska Grupa Energetyczna, w Siedlcach testowany jest cały ekosystem elektromobilności, do którego zaliczają się różne typy stacji ładowania, system carsharingu samochodów elektrycznych oraz system rozliczeń z użytkownikami.

REKLAMA

Wcześniej PGE uruchomiło w tym mieście pięć ogólnodostępnych stacji ładowania samochodów elektrycznych.

Grupa PGE jak dotąd uruchomił stacje ładowania samochodów w siedmiu miastach w Polsce – w Warszawie, Łodzi, Siedlcach, Zakopanem, Lądku Zdroju, Rzeszowie i Krynicy Zdroju.

W najbliższym miesiącu mają powstać następne stacje – tym razem w Bełchatowie, Nowym Sączu, Arłamowie i kolejne w Rzeszowie.

PGE ma prowadzić ponadto rozmowy w sprawie kolejnych instalacji w nowych lokalizacjach.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.