Warszawski ZDM kupuje kolejne elektryki

Warszawski ZDM kupuje kolejne elektryki

Do floty Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie dołączą kolejne pojazdy elektryczne, które mają być z czasem ładowane z należącej do ZDM stacji.

Do floty Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie dołączyły kolejne trzy elektryczne samochody osobowe i jeden dostawczy, który wykorzystywany będzie podczas kontroli pasa drogowego.

Spółka aktualnie posiada około 100 samochodów, w tym 9 elektrycznych – 8 samochodów osobowych i 1 dostawczy. Co ciekawe, pracownicy spółki korzystają również z innych elektrycznych środków transportu: do dyspozycji pracowników jest 6 rowerów elektrycznych w tym jeden rower dostawczy oraz 10 elektrycznych hulajnóg.

REKLAMA

Jak tłumaczy stołeczny Zarząd Dróg Miejskich, zakupione pojazdy są niezbędne do realizacji jego zadań i są wykorzystywane m.in. przez pogotowie drogowe, kontrolerów Strefy Niestrzeżonego Płatnego Parkowania, inspektorów nadzoru oraz pozostałych pracowników pracujących głównie w terenie.

REKLAMA

W tym roku ZDM planuje budowę ładowarki dla pojazdów elektrycznych. Stacja ma powstać podczas remontu oświetlenia na ul. Kruczkowskiego.

W kolejnych latach flota samochodów elektrycznych ma być powiększana. Zgodnie z ustawą o elektromobilności spółka ma dążyć do tego, aby do 2020 roku 10 proc. jego floty stanowiły samochody elektryczne.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.