Szybkie ładowanie za darmo w Opolu

Szybkie ładowanie za darmo w Opolu
Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA

Energetyka Cieplna Opolszczyzny wczoraj oddała do użytku pierwszą w Opolu stację ładowania samochodów elektrycznych dużej mocy. To pierwsza stacja szybkiego ładowania w Opolu. Naładowanie samochodu elektrycznego ma zajmować pół godziny.

Stacja ładowania została uruchomiona w centrum Opola przy pl. Wolności przez Energetykę Cieplną Opolszczyzny (ECO SA) we współpracy z Urzędem Miasta Opola.

Stacja ma obsługiwać trzy standardy ładowania i będzie umożliwiać ładowanie energią elektryczną o dużej mocy.

REKLAMA

– W najbliższych latach rząd planuje bardzo duże wydatki na rozwój elektromobilności. Również ECO jako przedsiębiorstwo proekologiczne planuje kolejne inwestycje w zakresie budowy stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Chcielibyśmy zdobyć kompetencje w tym segmencie rynku, tak aby dostarczać produkowaną przez nas energię elektryczną do zasilania pojazdów zeroemisyjnych – komentuje dr inż. Wojciech Radziewicz. dyrektor ds. obrotu energią z ECO SA.

Właściciele aut elektrycznych na razie będą mogli korzystać ze stacji postawionej w centrum Opola bezpłatnie. Aby z niej skorzystać, trzeba będzie pobrać specjalną kartę promocyjną.

REKLAMA

Kartę otrzyma każdy użytkownik samochodu z napędem elektrycznym po okazaniu dowodu rejestracyjnego. Karty będę wydawane w Miejskiej Informacji Turystycznej na opolskim Rynku oraz w siedzibie ECO SA w Opolu.

Bezpłatnie ze stacji ładowania będzie można korzystać do końca sierpnia br.

ECO SA przypomina w komunikacie, że zgodnie z rządowymi planami, do 2020 roku w kraju powinno powstać 6 tys. punktów ładowania energią elektryczną o normalnej mocy i 400 punktów ładowania energią elektryczną o dużej mocy. Stacje mają zostać rozmieszczone w 32 aglomeracjach i na gęsto zaludnionych obszarach oraz wzdłuż głównych szlaków komunikacyjnych.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.