10 tys. rezerwacji elektryka VW w dobę

10 tys. rezerwacji elektryka VW w dobę
Volkswagen

Volkswagen poinformował, że w ciągu 24 godzin od uruchomienia internetowego systemu przedsprzedaży całkowicie elektrycznego modelu ID.3  w całej Europie przyjęto ponad 10 tys. rezerwacji na ten pojazd podaje Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych. 

Ten wyniki dotyczy edycji limitowanej nowego samochodu elektrycznego Volkswagena, w ramach której dostępnych jest 30 tys. egzemplarzy samochodu.

Pojazd można rezerwować również w Polsce, po wniesieniu opłaty w wysokości 5 tys. zł. Potencjalni klienci zainteresowani nowym ID.3 1ST – taką nazwę nosi bogato wyposażony model oferowany w wersji limitowanej – mogą zarezerwować samochód na stronie internetowej Volkswagena.

REKLAMA

Volkswagen ID.3 1ST ma dysponować zasięgiem do 420 km (według WLTP). W podstawowej odmianie pojazd będzie kosztować w Niemczech mniej niż 30 tys. euro, zaś w wersji limitowanej mniej niż 40 tys. euro.

REKLAMA

Klienci, którzy zdecydują się na wstępną rezerwację, a później na kupno ID.3 1ST, otrzymają w cenie samochodu Wallbox o maksymalnej mocy ładowania 11 kW.

Produkcja ID.3 rozpocznie się pod koniec 2019 roku. Pierwsze samochody zostaną przekazane klientom w połowie 2020 roku.

ID.3 stanie się pierwszym modelem Volkswagena stworzonym w oparciu o modułową platformę MEB przeznaczoną do konstrukcji pojazdów elektrycznych.

Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych