Pierwsza taka stacja ładowania samochodów elektrycznych w Polsce

Pierwsza taka stacja ładowania samochodów elektrycznych w Polsce
Ekoenergetyka-Polska

W Zielonej Górze została uruchomiona pierwsza stacja paliw alternatywnych Ekoen. Składają się na nią wyłącznie stanowiska ładowania aut elektrycznych, które są dostępne 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, a do tego kierowcy mogą na miejscu napić się kawy i skorzystać ze „strefy relaksu”.

Ekoenergetyka-Polska, krajowy lider wśród producentów infrastruktury szybkiego ładowania autobusów
i samochodów elektrycznych, wchodzi w nowy obszar działalności.

Dzięki szybkiemu ładowaniu, dużej liczbie stanowisk ładowania oraz kawiarni i strefie relaks, Ekoen ma stanowić kompleksowe rozwiązanie, które zapewni wysoki komfort podróżowania użytkowników samochodów elektrycznych, a ponadto znacznie upowszechni EV wśród mieszkańców miast.

REKLAMA

Ekoen daje pełen komfort funkcjonowania, pełen komfort podróży, pewność ładowania i najważniejsze – łatwość płacenia za usługę. Koncentruje się na trzech prostych krokach – szybkie ładowanie, prosta płatność oraz przyjemne otoczenie, czyli podjeżdżasz, ładujesz, płacisz. Ekoen jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nikt nie blokuje dystrybutorów, tak jak przy pojedynczych ładowarkach, zwłaszcza tych wolnego ładowania. Na Ekoen stacje ładowania są szybkie, a czas ładowania kierowca może spędzić w komfortowych warunkach – komentuje prezes zarządu Ekoenergetyka-Polska Bartosz Kubik.

Na stacji Ekoen funkcjonuje pięć szybkich stacji ładowania o mocy 50 kW, 100 kW oraz 150 kW, które są wyposażone w uniwersalne wtyczki CCS Combo 2 i CHAdeMO.

Całkowita moc zainstalowanej infrastruktury wynosi 400 kW. Dzięki dużej mocy ładowanie pojazdu może trwać około 30 minut.

REKLAMA

– To wygodna elektromobilność dla każdego, skierowana również do tych potencjalnych użytkowników, którzy nie mają własnego garażu z gniazdkiem elektrycznym. Dodatkowym atutem budowy tylko wielostanowiskowych stacji szybkiego ładowania jest sposób przyłączenia do sieci energetycznej, który umożliwia oferowanie usługi w przystępnej cenie – mówi prezes spółki Ekoen Adam Olszewski.

Płatność za usługę ładowania na Ekoen uproszczono do minimum. Kierowca ładuje auto, a następnie dokonuje zapłaty w dowolny sposób – gotówką lub kartą płatniczą. Nie trzeba posiadać specjalnych aplikacji, abonamentów czy kart RFID operatora.

Ładując pojazd, kierowca może wypić aromatyczną kawę lub zjeść posiłek w Ecocafe. Lokal jest otwarty od 6:30 do 21:00. Dodatkową przestrzenią, dostępną wyłącznie dla kierowców aut elektrycznych, jest strefa relaksu. Podłączając wtyczkę do auta, zostanie wygenerowany specjalny kod dostępu do pomieszczenia, w którym można odpocząć, czekając na koniec procesu.

Ekoenergetyka zapewnia, że stacja uruchomiona w Zielonej Górze to pierwszy, ale nie ostatni tego typu punkt na mapie Polski.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.