Firma z rynku OZE uruchamia stacje ładowania elektryków

Firma z rynku OZE uruchamia stacje ładowania elektryków
Ravicom

Firma Ravicom znana do tej pory z działalności na rynku odnawialnych źródeł energii uruchamia sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych, w skład której wejdą ładowarki o mocy 22 kW i 50 kW.

Rawicom w tym kwartale ma uruchomić stacje ładowania w ramach ogólnopolskiej sieci o nazwie Ravnet.

Stacje ładowania w większości będą wyposażone w standard Type 2 o mocy 22 kW. Na ten moment w sieci Ravnet zainstalowano 29 takich urządzeń w 20 lokalizacjach. Natomiast szybkich stacji ładowania o mocy 50 kW dostępnych jest już 7.

REKLAMA

W tym roku liczba stacji ładowania ma zwiększyć się o co najmniej 90 urządzeń. Większa liczba stacji może być efektem współpracy z partnerami biznesowymi, do których Ravicom wychodzi z ofertą i którzy w ramach współpracy mają nie ponosić dodatkowych kosztów inwestycyjnych.

REKLAMA

Usługa Revnet ma być oparta na prostej aplikacji mobilnej, dostępnej na platformach Android i iOS. Nie będzie potrzeby używania kart zbliżeniowych.

Użytkownik  ma pobierać aplikację, rejestrować się, podawać dane do płatności i wówczas może korzystać z usługi. W aplikacji będzie można wybrać stację i uruchomić ładowanie. Ładowanie będzie można rozliczyć za pomocą metody pre-paid lub na bieżąco z podpiętej do konta karty kredytowej. Aplikacja ma być obecnie na etapie testów.

Cennik za usługi ładowania jest jeszcze w trakcie ustalania, ale jak zapewnia Ravicom w komunikacie wysłanym do portalu Gramwzielone.pl, „stawki za kWh miło zaskoczą kierowców”.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.