GreenWay zawiesza część opłat za ładowanie elektryków

GreenWay zawiesza część opłat za ładowanie elektryków
Rafał Czyżewski

Największy operator stacji ładowania samochodów elektrycznych w Polsce rezygnuje z pobierania części opłat za ładowanie. Dotyczy to miesięcznych abonamentów dla klientów usług ładowania korzystających z pakietów Energia Plus i Max oraz opłat za zarządzanie stacjami w branży hotelarskiej i gastronomicznej.

GreenWay Polska podkreśla, że epidemia ma wpływ na partnerów biznesowych, m.in. takich jak hotele i restauracje, którym firma dostarczyła stacje ładowania oraz świadczy usługi ich zarządzania. Część z tych obiektów jest obecnie zamknięta, a hotelarze i restauratorzy starają się wszelkimi sposobami ratować swoje biznesy.

W związku z tym GreenWay podjął decyzję o zniesieniu w kwietniu miesięcznych opłat za subskrypcję usług ładowania dla wszystkich klientów posiadających na koniec marca pakiet Energia Plus oraz Energia Max. Pakiety te umożliwiają korzystanie z usług ładowania po niższych cenach jednostkowych po uiszczeniu miesięcznej opłaty subskrypcyjnej (odpowiednio w wysokości 39,99 i 99,99 zł).

REKLAMA

Dodatkowo firma, chcąc pomóc swoim klientom z branży hotelarskiej i gastronomicznej, zaprzestała na okres epidemii pobierania miesięcznych opłat za usługi w zakresie zarządzania stacjami ładowania włączonymi do sieci GreenWay i należącymi do podmiotów z tych branż. 

REKLAMA

Rafał Czyżewski, prezes GreenWay Polska, zwraca uwagę, że ograniczenie przemieszczania się i przeniesienie pracy z biur do domów oznacza spadek zapotrzebowania na ładowanie EV.

– Część z naszych partnerów biznesowych przechodzi przez bardzo trudny okres. Chcemy im pomóc i okazać dzięki temu swoją wdzięczność za lojalność i bycie razem w tym trudnym czasie. Stąd decyzja o czasowym wstrzymaniu pobierania niektórych opłat. Wierzymy, że dzięki wzajemnemu wsparciu i zrozumieniu, z obecnej sytuacji wyjdziemy wszyscy jeszcze silniejsi, a nasza współpraca będzie mocniejsza niż dotąd – mówi Rafał Czyżewski, prezes GreenWay Polska. 

GreenWay to najintensywniej rozwijająca się sieć ładowania samochodów elektrycznych w środkowym regionie Europy. Firma istnieje od 2011 r. – w Polsce od 2016 r. – a obecnie w jej sieci znajduje się ponad 190 stacji ładowania, z czego w naszym kraju działa ponad 150. Są to w znacznej większości stacje szybkiego ładowania o dużej mocy.

redakcja @gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.