Autobusy elektryczne w Koninie naładują stacje o mocy 120 kW

Autobusy elektryczne w Koninie naładują stacje o mocy 120 kW
Ekoenergetyka-Polska

Polski producent stacji ładowania pojazdów elektrycznych Ekoenergetyka-Polska zrealizował kolejne zamówienie w naszym kraju. W Koninie zainstalowano trzy stacje ładowania autobusów, które w połowie tego roku zostaną dostarczone przez Solarisa.

Na zlecenie producenta autobusów elektrycznych Solaris Bus & Coach zielonogórski producent stacji ładowania zainstalował na zajezdni autobusowej w Koninie trzy dwuwyjściowe stacje typu plug-in, każda o mocy 120 kW.

Do jednego urządzenia można podłączyć jeden pojazd za pomocą złącza CCS Combo 2 i będzie się on wówczas ładował z mocą 120 kW – lub dwa autobusy i wówczas będą one ładowane z mocą po 60 kW.

REKLAMA

Testy oraz uruchomienie infrastruktury są planowane w połowie roku, kiedy Solaris Bus & Coach dostarczy do Konina autobusy elektryczne.

To kolejna w ostatnich dniach realizacja w naszym kraju, o której informuje Ekoenergetyka-Polska. Ostatnio zielonogórski producent zainstalował kilkanaście szybkich stacji ładowania w Warszawie.

REKLAMA

Zamówienie objęło dostawę 15 stacji ładowania o mocy 60 kW każda i jest to część kontraktu realizowanego dla Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie. Docelowo zgodnie z zawartą umową na zajezdniach MZA znajdzie się 65 ładowarek 60 kW oraz 3 stacje pantografowe.

Wcześniej w tym miesiącu firma z Zielonej Góry informowała, że dostarczy do Radomia dwie stacje szybkiego ładowania o mocy 300 kW każda. Urządzenia połączą się z autobusami za pomocą masztów przeznaczonych do obsługi pantografów na dachu autobusów.

Ponadto na zajezdni radomskiego MPK zostaną zainstalowane cztery mobilne stacje ładowania dwuwyjściowe o mocy 80 kW każda oraz dwie mobilne stacje ładowania jednowyjściowe o mocy 40 kW.

Do tej pory Ekoenergetyka-Polska dostarczyła ponad 600 stacji ładowania do 60 miast w 12 krajach o łącznej mocy ponad 80 MW. Infrastruktura polskiego producenta zasila pojazdy elektryczne m.in. w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Hiszpanii, Francji, Rosji, Singapurze, w Niemczech i Holandii, gdzie ostatnio dostarczono mobilną stację ładowania o mocy wynoszącej aż 1,2 MW.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.