Kolejne stacje ładowania Orlen. Od dzisiaj potrzebna aplikacja

Kolejne stacje ładowania Orlen. Od dzisiaj potrzebna aplikacja
Orlen

Do sieci PKN Orlen zostały właśnie włączone kolejne cztery szybkie stacje ładowania, a uruchomienie kolejnych planowane jest w najbliższym czasie. Ładować samochody elektryczne na stacjach Orlenu można jeszcze za darmo, od dzisiaj konieczne jest jednak do tego zarejestrowanie się w aplikacji.

Na polskich stacjach PKN Orlen funkcjonują już obecnie 43 stacje szybkiego ładowania o mocy 50 i 100 kW, a kolejne są w fazie realizacji. Najnowsze 4 ładowarki zostały uruchomione w Katowicach, Łodzi i Kobylnicy. Są one zlokalizowane głównie przy stacjach paliw Orlen, wzdłuż najważniejszych tras komunikacyjnych. 

Ładowarki zainstalowane na stacjach Grupy Orlen wyposażone są w złącza DC tj. CHAdeMO, CCS a także AC Typ 2. Orlen zapewnia, że dzięki temu jego stacje obsługują wszystkie typy samochodów elektrycznych dostępnych na świecie.

REKLAMA

PKN Orlen rozbudowuje sieć stacji ładowania także na rynku czeskim, gdzie infrastruktura powstaje we współpracy z Grupą CEZ i E.ON na należących do Orlenu stacjach paliwowych Benzina. Obecnie działa na nich już 21 stacji ładowania.

Ponadto, w Polsce, Niemczech i Czechach funkcjonuje sześć stacji ładowania obsługujących wyłącznie samochody Tesla, zrealizowanych we współpracy z amerykańskim producentem.

REKLAMA

Uruchomiona aplikacja Orlen Charge umożliwia znalezienie najbliższej stacji ładowania, sprawdzenie, które złącza są aktualnie dostępne na danej ładowarce oraz mocy dostępnych na złączu, rozpoczęcie i zakończenie sesji ładowania w dowolnym momencie i miejscu, czy sprawdzenie poziomu naładowania na złączach DC oraz mocy z jaką ładuje się pojazd.

Użytkownik ma również możliwość komunikacji z infolinią Orlen 24/7 w razie problemu z ładowarką, sprawdzenia historii swoich sesji ładowania oraz udogodnień znajdujących się w pobliżu stacji ładowania Orlen.

Od dzisiaj stacje stopniowo będą wymagały rejestracji klienta w aplikacji w celu jej użycia. Na tym etapie korzystanie ze stacji ładowania Orlen pozostaje bezpłatne. Niebawem koncern paliwowy ma jednak przedstawić komercyjną ofertę ładowania.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.