Kolejne stacje ładowania Ekoenergetyki w Warszawie

Kolejne stacje ładowania Ekoenergetyki w Warszawie
Ekoenergetyka-Polska

Zielonogórska firma zainstalowała w stołecznej zajezdni Ostrobramska 25 stacji ładowania autobusów elektrycznych o mocy 60 kW każda. To kolejna część umowy realizowanej dla MZA Warszawa. Zgodnie z podpisanym kontraktem Ekoenergetyka dostarczy infrastrukturę składającą się z 65 urządzeń zajezdniowych o mocy 60 kW oraz trzy stacje pantografowe.

Tym razem Ekoenergetyka-Polska zainstalowała punkty ładowania autobusów elektrycznych w zajezdni Ostrobramska. Powstało tam 25 dwuwyjściowych stacji ładowania Plug Charger FX 60. Każda z nich dysponuje mocą 60 kW. Wszystkie wyposażone są w złącze CCS Combo 2. Urządzenia czekają na badanie UDT.

Ostrobramska to druga warszawska zajezdnia, do której Ekoenergetyka dostarczyła stacje ładowania. W zeszłym miesiącu 15 ładowarek Plug Charger F 60 (wraz z satelitkami) trafiło do zajezdni Woronicza.

REKLAMA

Zgodnie z umową, jaką podpisała Ekoenergetyka-Polska z Miejskimi Zakładami Autobusowymi w Warszawie, w najbliższym czasie producent z Zielonej Góry uruchomi infrastrukturę ładowania autobusów w zajezdni Stalowa. Kontrakt zakłada również instalację trzech stacji pantografowych o mocy 400 kW.

REKLAMA

Zamówiona przez MZA Warszawa infrastruktura jest częścią projektu, który zakłada zakup 130 elektrycznych autobusów. Do końca 2020 roku w stolicy pojawi się w sumie 160 tego typu pojazdów.

Ekoenergetyka-Polska jest liderem wśród producentów infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych działającym na rynku elektromobilności od 10 lat. Do tej pory Ekoenergetyka-Polska dostarczyła ponad 600 stacji ładowania do 60 miast w 12 krajach o łącznej mocy ponad 80 MW.

Infrastruktura polskiego producenta zasila pojazdy elektryczne m.in. w Niemczech, Szwecji, Norwegii, Finlandii, Hiszpanii, Francji, Rosji czy Singapurze.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.