BGK i Santander finansują autobusy elektryczne Solarisa

BGK i Santander finansują autobusy elektryczne Solarisa
Solaris

Bank Gospodarstwa Krajowego i Santander Bank Polska udzieliły firmie Solaris Bus & Coach S.A. finansowania, które pozwoli na przeprowadzenie jednej z największych w Polsce dostaw autobusów elektrycznych.

BGK wspólnie z Santander Bank Polska udzielił finansowania firmie Solaris poprzez wykup wierzytelności przyszłej. Dzięki temu producent z Bolechowa pod Poznaniem dostarczy 50 elektrycznych autobusów dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacjyjnego w Krakowie.

Realizacja tej transakcji pokazuje, że wykup wierzytelności jest instrumentem uniwersalnym, pozwalającym na indywidualne podejście do potrzeb naszych klientów. Stosujemy go  z powodzeniem w transakcjach krajowych i zagranicznych – komentuje Karol Jakubaszek, menedżer zespołu sprzedaży w Banku Gospodarstwa Krajowego.

REKLAMA

Nowe elektrobusy zasilą dotychczasowy tabor ponad 400 Solarisów jeżdżących po ulicach Krakowa, w tym 28 autobusów elektrycznych. Pojazdy zostaną dostarczone do Krakowa w ciągu roku.

REKLAMA

Umowa między MPK w Krakowie i Solarisem na dostawę 50 przegubowych autobusów elektrycznych Urbino 18 electric została zawarta kilka tygodni temu. Autobusy będą napędzane za pomocą osi ze zintegrowanymi silnikami elektrycznymi.

Zamówienie obejmie dostawę 50 stacji ładujących za pośrednictwem złącza plug-in, przy czym autobusy zostaną przygotowane do ładowania także za pomocą 4-polowego pantografu umieszczonego na dachu nad pierwszą osią pojazdu.

MPK w Krakowie sfinansuje zakup pojazdów z unijnej dotacji w wysokości 110 mln zł pozyskanej z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.