Energa Obrót zaoferuje montaż stacji ładowania

Energa Obrót zaoferuje montaż stacji ładowania
Energa

Energa zaoferuje usługę montażu i zarządzania stacjami ładowania samochodów elektrycznych. Koncern energetyczny z Gdańska ładowarki elektryków chce montować, wykorzystując do tego celu m.in. słupy oświetleniowe.

Zaprezentowana wczoraj przez spółkę Energę Obrót oferta Oferta EnerGO! polega na montażu i obsłudze indywidualnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Oferta Energi ma nie tylko zapewnić zasilanie w postaci stacji wolnostojącej lub ściennej (tzw. wallbox), ale też np. zakłada monitorowanie pracy takich urządzeń. Zebrane informacje mają pozwolić na optymalizację pracy pojazdów elektrycznych i ich bardziej wydajne użytkowanie.

REKLAMA

Oferta EnerGO! dostępna jest w dwóch wariantach: Start i Now. Wariant Start jest przeznaczony dla przedsiębiorstw, które dopiero myślą o montażu własnej stacji. Energa Obrót w ramach kompleksowej usługi przeprowadzi w takiej firmie audyt instalacji elektrycznej i jej przebudowę, zainstaluje urządzenie oraz dokona jego konfiguracji. Oferta dotyczy zarówno stacji o standardowej szybkości ładowania z mocą do 22 kW, jak i stacji szybkiego ładowania z mocą do 150 kW.

Wariant Now to propozycja dla tych, którzy mają już własną stację, ale chcieliby efektywniej wykorzystać potencjał elektromobilności poprzez włączenie ładowarki do sieci Energi.

REKLAMA

W obu wariantach klient ma korzystać z obsługi zarządzania stacją, otrzymywać okresowe raporty z ładowań lub zyskać dostęp do systemu, w którym taki monitoring będzie mógł prowadzić samodzielnie. Co więcej, jeśli przedsiębiorca ma umowę sprzedaży energii elektrycznej z Energą Obrotem, dana stacja otrzyma certyfikat, który zagwarantuje, że zasilana jest energią z odnawialnych źródeł.

Stacje mogą być skonfigurowane na dwa sposoby: do pracy offline bądź online. W pierwszym przypadku korzystanie z nich jest swobodne i wystarczy podpiąć się do urządzenia. W trybie online stacja jest połączona z systemem IT Energi Obrotu, a skorzystanie z niej wymaga posiadania karty RFiD.

Obecnie w sieci własnej Energi znajdują się 44 ogólnodostępne stacje ładowania. Energa przygotowuje się również do wdrożenia innowacyjnego na polskim rynku pilotażu trzech urządzeń instalowanych na słupach oświetleniowych.

Energa podkreśla, że obecnie można pozyskać dofinansowanie na zakup samochodów elektrycznych z NFOŚiGW przez osoby fizyczne i przedsiębiorców. W programach przeznaczonych dla tej drugiej grupy beneficjentów możliwe jest jednocześnie pozyskanie dotacji do 5 tys. zł do zakupu i montażu stacji ładowania.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.