Polskie stacje ładowania trafią do Norwegii

Polskie stacje ładowania trafią do Norwegii
Ekoenergetyka-Polska

Ekoenergetyka-Polska z powodzeniem prowadzi ekspansję w Skandynawii. Dla norweskiego organizatora transportu publicznego Brakar AS przygotuje infrastrukturę ładowania do zajezdni w mieście Drammen.

Zgodnie z projektem w Drammen powstały dwie konstrukcje dachowo-wiatowe. Pod nimi będą znajdować się stanowiska dla autobusów elektrycznych.

Ekoenergetyka dostarczy tam 32 kompaktowe urządzenia, typu wallbox, o mocy 30 kW każdy. Stacje zostaną  wyposażone w przewód z wtyczką CCS Combo 2. Ładowarki zostaną zawieszone na słupach.

REKLAMA

Producent z Zielonej Góry podkreśla, że plusem tych stacji ładowania jest fakt, że mimo niewielkich rozmiarów mają takie same parametry jak standardowe konstrukcje o jednakowej mocy.

REKLAMA

Nie jest to pierwszy kontrakt, który polski producent realizuje ze skandynawskim Brakar AS. Ekoenergetyka przygotowuje również dla norweskiej firmy pantografowe stacje ładowania o mocy 300 kW, które będą zasilać elektryczne autobusy na miejskich trasach.

Ekoenergetyka-Polska jest krajowym liderem wśród producentów infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych działającym na rynku elektromobilności od 10 lat.

Do tej pory Ekoenergetyka-Polska dostarczyła ponad 600 stacji ładowania do 60 miast w 12 krajach o łącznej mocy ponad 80 MW. Infrastruktura polskiego producenta zasila pojazdy elektryczne m.in. w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Hiszpanii, Francji, Rosji, Singapurze i w Niemczech.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.