Stacje Ekoenergetyki w kolejnym polskim mieście

Stacje Ekoenergetyki w kolejnym polskim mieście
Ekoenergetyka-Polska

Zielonogórski producent stacji ładowania pojazdów elektrycznych, Ekoenergetyka-Polska, pochwalił się kolejnym zamówieniem na jego infrastrukturę, która tym razem zostanie dostarczona do Gdyni, której miejski transport ma spore tradycje jeśli chodzi o zasilanie energią elektryczną. Teraz obok trolejbusów na ulicach miasta pojawią się także autobusy napędzane energią zgromadzoną w bateriach.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej w Gdyni zamówiło 11 dwuwyjściowych ładowarek typu plug-in o mocy 110 kW, które zostaną umiejscowione na zajezdni operatora – Pogórze. Jak podkreśla Ekoenrgetyka, będą to jedne z niewielu ładowarek mobilnych o tak dużej mocy.

Ponadto firma z Zielonej Góry zainstaluje 7 pantografowych urządzeń szybkiego ładowania o mocy 400 kW. Znajdą się one na pętlach i przystankach końcowych. Stacje szybkiego ładowania są zintegrowane z masztem, posiadają również dodatkowe złącze Combo. Łączna moc wszystkich ładowarek, które zostaną dostarczone do Gdyni, wyniesie ponad 4 MW.

REKLAMA

Ekoenergetyka-Polska jest krajowym liderem wśród producentów infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych działającym na rynku elektromobilności od 10 lat.

REKLAMA

Do tej pory firma dostarczyła ponad 600 stacji ładowania do 60 miast w 12 krajach o łącznej mocy ponad 80 MW.

Infrastruktura polskiego producenta zasila pojazdy elektryczne m.in. w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Hiszpanii, Francji, Rosji, Singapurze i w Niemczech.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.