REKLAMA
 
REKLAMA

Powstaną tysiące punktów ładowania z opcją płatności bezgotówkowej

Powstaną tysiące punktów ładowania z opcją płatności bezgotówkowej
fot. MOYA

Spółka Anwim, do której należą stacje MOYA, przedstawiła plan rozwoju. Przewiduje on współpracę z Elocity w zakresie obsługi punktów zasilania dla pojazdów elektrycznych.

Sieć MOYA rozlokowana jest na terenie wszystkich województw przy głównych trasach tranzytowych, drogach lokalnych i w miastach. W swojej strategii rozwoju Anwim, właściciel sieci, zakłada dynamiczny rozwój stacji ładowania dla pojazdów z napędem elektrycznym. Za dostarczenie technologii do zarządzania infrastrukturą sieci odpowiadać będzie Elocity – partner projektu Anwim.

Chcemy stać się jednym z liderów zmian, dlatego osią rozwoju całej grupy kapitałowej będzie w najbliższych latach zielona strategia. Jej zrealizowanie będzie możliwe przy technologicznym wsparciu Elocity – mówi Paweł Grzywaczewski, członek zarządu Anwim SA.

REKLAMA

Aplikacja dla kierowców

Integracja aplikacji Elocity z narzędziami sieci MOYA ma być możliwa dzięki elastycznemu oprogramowaniu. Jak zapewnia Elocity, tworzony od podstaw software może być dowolnie dopasowany do potrzeb partnera.

Nasza współpraca z Anwim SA pozwoli na zaprezentowanie pełni możliwości związanych z wykorzystaniem technologii, której twórcą i właścicielem jest Elocity – zaznacza Michał Baranowski, CEO Elocity.

REKLAMA

Jako partner technologiczny dostarczamy rozwiązanie, które umożliwia rozszerzenie funkcjonalności dotychczasowych rozwiązań flotowych MOYA, w tym aplikacji mobilnych dla kierowców, o narzędzia dla użytkowników samochodów elektrycznych. Co to oznacza dla użytkownika końcowego? Że dzięki naszej integracji kierowcy i klienci MOYA będą mieć dostęp do kompletu funkcjonalności z zakresu elektromobilności w ramach obecnie posiadanych narzędzi, tj. aplikacji MOYA firma i Super MOYA – wyjaśnia Baranowski.

Miliard na zielone inwestycje

Według deklaracji Anwim w perspektywie 5–7 lat spółka przeznaczy na inwestycje ponad 1,5 mld zł, w tym nawet 1 mld zł na realizację zielonej strategii. Budowa infrastruktury ładowania jest jednym z jej kluczowych elementów.

Do 2030 roku w ramach realizacji strategii Anwim SA powstanie własna sieć punktów ładowania, zarówno na stacjach MOYA, jak i poza nimi. Łącznie planujemy mieć ponad 4 tys. własnych punktów ładowania do końca 2030 roku oraz zamierzamy rozszerzać sieć poprzez współpracę z innymi operatorami w ramach roamingu. Jeszcze w tym roku klienci MOYA mają mieć dostęp do około 1 tys. punktów ładowania pojazdów elektrycznych w całym kraju – zapewnia Andrzej Kisała, dyrektor ds. rozwoju sprzedaży flotowej w Anwim SA.

Wszystkie stacje ładowania widoczne będą w aplikacjach MOYA firma, Super MOYA oraz Elocity.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Uwzględniono w bp warunki ZE na przyłączenie?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA