Energa stawia kolejne stacje ładowania

Energa stawia kolejne stacje ładowania
Fot. Energa

Grupy Energa w tym roku uruchomiła już cztery kolejne stacje ładowania samochodów elektrycznych i zapowiada, że do końca 2019 roku będzie mieć łącznie 54 punkty ładowania.

Od początku roku Energa Obrót uruchomiła już 4 nowe stacje ładowania, każda z dwoma ładowarkami o mocy po 22 kW. Pierwsza powstała w Sopocie na parkingu Parku Wodnego, a trzy pozostałe poza Trójmiastem: na parkingu galerii handlowej Neptun w Starogardzie Gdańskim, parkingu Urzędu Miasta Tczew oraz na parkingu galerii handlowej Stara Kuźnia w Grudziądzu.

Spółka zapewnia, że gdy tylko pozwolą na to warunki pogodowe, zostanie wykonane oznakowanie poziome i pionowe stacji, które zapewni ich lepszą widoczność.

REKLAMA

Z kolei w najbliższych miesiącach Energa ma instalować kolejne stacje ładowania ulokowane przy głównych szlakach komunikacyjnych oraz w większości dużych miast leżących na terenie działania Grupy, m.in. przy gdyńskim sklepie Komfort.

Część spośród 54 punktów ładowania samochodów elektrycznych będzie stacjami szybkiego ładowania, czyli umożliwiającymi naładowanie pojazdu do poziomu 80 proc. baterii w ciągu 30 minut.

REKLAMA

Obecnie Energa posiada łącznie 11 stacji. Oprócz wspomnianych wyżej lokalizacji znajdują się one także przy centrum handlowym Auchan Gdańsk (ul. Szczęśliwa 3), przed Urzędami Miast Gdańska i Sopotu, na stacjach Lotos w Gdańsku (al. Zwycięstwa 13) i Gdyni (al. Zwycięstwa 165) oraz pod Olivia Business Center przy al. Grunwaldzkiej 472 w Gdańsku (dwie ładowarki).

W kolejnych latach spółka planuje kontynuować projekt, do roku 2022 roku stawiając przynajmniej 100 stacji.

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.

Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 185 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.