Nowy producent modułów fotowoltaicznych na polskim rynku: DAH Solar

Nowy producent modułów fotowoltaicznych na polskim rynku: DAH Solar
Energia Taniej

Od dwóch lat obserwujemy dynamiczny rozwój branży energii odnawialnej i powiększające się zainteresowanie instalacjami fotowoltaicznymi w Polsce. Coraz więcej osób i przedsiębiorstw decyduje się na tego typu inwestycje.

Na taką sytuację składa się szereg pozytywnych zmian prawnych w kontekście nowelizacji ustawy o OZE, a w szczególności zmianę definicji prosumenta energii odnawialnej. Zmiana ta umożliwia rozliczanie się w systemie opustów nie tylko gospodarstwom domowym, ale także przedsiębiorcom posiadającym mikroinstalację OZE, tj. instalację o łącznej mocy nie większej niż 50 kW.

Duży wpływ na rynek może mieć również fakt planowanych na 2020 rok aukcji na 1000 MW dużych (tj. powyżej 1 MW) oraz 500 MW mniejszych (tj. poniżej 1 MW) instalacji wykorzystujących energię promieniowania słonecznego.

REKLAMA

Na rynku prosumenckim są uruchomione programy dotacyjne, takie jak: Mój prąd, Czyste Powietrze, dofinansowania z gmin itp.

Firma Energia Taniej Sp. z o.o. wychodzi naprzeciw zwiększonemu zapotrzebowaniu, nieustannie szuka rozwiązań, które ułatwią i zminimalizują koszty realizacji inwestycji. Jako jedni z pierwszych w branży wprowadzili na rynek panele fotowoltaiczne Dah Solar.

Firma została autoryzowanym przedstawicielem na terytorium Polski międzynarodowego przedsiębiorstwa Anhui Daheng Energy Technology Co., Ltd. posiadającego sieć sprzedaży w ponad 50 krajach i będącego cenionym producentem wysokiej jakości ogniw słonecznych.

Producent istnieje na rynku od 2009 roku i nieustannie się rozwija, inwestuje w badania i rozwój produktów. Obecnie uzyskał już ponad 30 patentów. Posiada najbardziej zaawansowane technologie produkcyjne i system kontroli jakości na świecie, aby zapewnić odpowiedni poziom wytwarzanych produktów.

Panele Dah Solar cieszą się dobrą opinią i są chętnie wybierane przez inwestorów, dzięki czemu firma zaspokajając potrzeby, rocznie produkuje moduły o łącznej mocy ponad 500 MW.  

W ofercie producenta znaleźć można panele mono i polikrystaliczne przeznaczone do wszystkich rodzajów instalacji komercyjnych, jak i do domów mieszkalnych.

Firma Energia Taniej posiada w swojej ofercie panele monokrystaliczne o mocy 340 W, które zostały zatwierdzone przez międzynarodową certyfikację TUV, CE, CEC, INMETRO, FIDE.

REKLAMA

Moduły zostały wykonane w technologii Half Cut. Ogniwa w tego typu panelach zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o zminimalizowaniu strat spowodowanych zacienieniem czy też śniegiem, a także o jak najwyższej wydajności.

Co wyróżnia ogniwa HALF CUT?

W tej technologii moduł z ogniwami został podzielony na pół. Tym samym z tradycyjnych ogniw w rozmiarze 156×156 mm, otrzymujemy ogniwa 156×78 mm. Warto zaznaczyć, że w tradycyjnej technologii krzemowej na panelu znajduje się 60 ogniw, a w modułach HALF CUT dwa razy więcej.

Połówkowe ogniwa powiązane są w sub-moduły połączone ze sobą w sposób równoległy, a dzięki temu ogniwa HALF CUT mają zmniejszone napięcie i prąd wyjściowy do pełnych.

Zacienienie a ogniwa HALF CUT

Moduły połówkowe zbudowane są z niezależnych, połączonych ze sobą elementów, dlatego też zacienienie, zabrudzenie lub uszkodzenie mechaniczne nie blokuje pracy całego ogniwa. W przypadku tradycyjnych technologii przy nawet niewielkim zacienieniu dolnej części modułu nastąpiłoby całkowite wyłączenie, a w ogniwach HALF CUT wyłączy się tylko jedna połowa.

Energia Taniej Sp. z o.o. współpracuje z klientami biznesowymi i indywidualnymi, służąc profesjonalnym doradztwem przez cały okres realizacji inwestycji. Zaufało im już ponad 860 zadowolonych klientów indywidualnych i komercyjnych! Zajmują się montażem paneli fotowoltaicznych na dachach i gruntach, jak również budową dużych farm fotowoltaicznych.

www.energiataniej.com.pl

artykuł sponsorowany