Teraz instalacje fotowoltaiczne w Warszawie za mniej niż połowę ceny

Teraz instalacje fotowoltaiczne w Warszawie za mniej niż połowę ceny
Źródło: zielonyVOLT.pl

Już 1 września w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy wystartuje nabór wniosków o dofinansowanie instalacji odnawialnych źródeł energii, w tym mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Dotacja w wysokości 15 tys. złotych, nie więcej niż 1,5 tys. złotych na każdy kW mocy zainstalowanej, przeznaczona jest zarówno dla beneficjentów indywidualnych, jak i firm, a także wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, które planują inwestycję na terenie Warszawy.

Dodatkowo, dla klientów indywidualnych, w ramach tzw. „ulgi termomodernizacyjnej”, istnieje możliwość odliczenia od podatku dochodowego pozostałej po odjęciu dotacji kwoty. Jest to kolejna oszczędność – w wysokości od 17% do nawet 32% kosztu. Łącznie z dotacją, wsparcie może zatem wynieść ponad połowę kosztów instalacji.

REKLAMA

Dla zdecydowanej większości stołecznych inwestycji to oferta korzystniejsza niż program „Mój Prąd”, która pozwala na zwrot z inwestycji w czasie nawet poniżej 4 lat.


Źródło: zielonyVOLT.pl

Co należy zrobić, żeby skorzystać z tak dużego wsparcia?

Przyszli beneficjenci muszą spełnić wymogi formalne oraz przygotować dokumentację wymaganą przez Biuro Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej Urzędu m.st. Warszawy. Warto w tym zakresie skorzystać z pomocy firm wykonujących kompleksowo fotowoltaikę, posiadających jednocześnie wyspecjalizowane działy profesjonalnie przygotowujące dokumentację do dofinansowań.

Jest to o tyle istotne, że w programach dotacyjnych razem z dokumentacją niezbędną do pozyskania dofinasowania zwykle dołączyć należy także kosztorys i projekt instalacji, a i nie bez znaczenia dla skuteczności działania jest doświadczenie w przygotowywaniu takich wniosków.

Kiedy złożyć wniosek o dotację warszawską?

Przyjmowanie wniosków startuje 1 września, a obok wymogów formalnych, podstawowym kryterium przyznania dotacji jest kolejność składania wniosków – środki przyznawane będą do wyczerpania puli. Z racji ogromnego zainteresowania programem, część doświadczonych wykonawców przygotowujących dokumentację do programu przyjmuje wnioski tylko we wrześniu. Warto pamiętać, że już w poprzednim naborze organizowanym przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, mimo, iż zainteresowanie i rynek fotowoltaiki były wtedy znacząco mniejsze niż obecnie, wnioski złożone pod koniec naboru nie otrzymały dofinansowania z racji wyczerpania puli środków.

Jak wybrać dobrego wykonawcę instalacji fotowoltaicznej?

Aby uniknąć niepotrzebnych rozczarowań, warto zaufać doświadczonemu wykonawcy instalacji fotowoltaicznych. Duża część firm wykonawczych, o odpowiedniej renomie i ugruntowanej pozycji na rynku, posiada działy przygotowujące także wnioski o dofinansowanie w różnego rodzaju programach dotacyjnych. Należy jednak pamiętać, że to instalacja fotowoltaiczna będzie produktem finalnym procesu inwestycyjnego i to przede wszystkim w tym zakresie co najmniej kilkuletnim doświadczeniem powinien legitymować się wykonawca.

REKLAMA

Wybór wykonawcy z minimum 5-letnim doświadczeniem w realizacji instalacji fotowoltaicznych da nam pewność wykonania, a także pozwoli uniknąć wielu problemów montażowych i oszczędzi niespodzianek związanych z serwisem.

Ze względów serwisowych warto także wziąć pod uwagę lokalizację geograficzną wykonawcy. Należy być ostrożnym w stosunku do obietnic przedstawicieli firm posiadających siedziby odlegle o kilkaset kilometrów.

Warto zapytać także o polisę ubezpieczeniową. Dobry wykonawca będzie posiadać polisę OC dotyczącą prac elektrycznych i budowlanych na kwotę, która odpowiada co najmniej wartości nieruchomości, na której ma odbyć się montaż.

Należy pamiętać, że wybierając niedoświadczonego wykonawcę, oszczędność kilkuset czy nawet kilku tysięcy złotych przy tak dużej i wieloletniej inwestycji, jaką jest fotowoltaika, może okazać się bardzo pozorną. Szczególnie, że w grę wchodzi produkcja energii elektrycznej, której wielkość w dużej mierze zależy od jakości wykonania instalacji, a montaż ten odbywa się na nieruchomościach o istotnej wartości.

Którzy instalatorzy wykonują instalacje z dotacją warszawską?

Doświadczonych wykonawców w stolicy jest stosunkowo niewielu. O program warszawskich dotacji zapytaliśmy jednego z najbardziej doświadczonych instalatorów z Warszawy – zielonyVOLT.pl. W zielonyVOLT.pl posiadają zaplecze w postaci działu profesjonalnie przygotowującego wnioski o dotacje, wykwalifikowanych projektantów oraz doświadczone ekipy monterskie. Pracownicy posiadają niezbędne uprawnienia, w tym uprawnienia elektryczne, budowlane oraz uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego.

Firma wykonała już tysiące projektów i realizacji dla swoich klientów, w tym posiada duże doświadczenie także w realizacji inwestycji z dotacją warszawską.

– Instalacje fotowoltaiczne z dotacją warszawską wykonywać będziemy już 6. rok z rzędu. Program, choć z pewnymi modyfikacjami, konsekwentnie realizowany jest przez stołeczny ratusz i pozwolił wybudować tysiące pracujących już mikroinstalacji fotowoltaicznych. Jako jeden z najstarszych warszawskich instalatorów staramy się promować program dotacji miasta, posiadamy ofertę skierowaną specjalnie do Warszawiaków. Niezmiennie jesteśmy też partnerem miasta, Karty Warszawiaka – mówi Przemysław Durczak, prezes zarządu dotGreen Sp. z o.o., właściciela marki zielonyVOLT.pl.

Pierwsze wnioski o dofinansowanie z Urzędu m.st. Warszawy będzie można złożyć już we wtorek. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie programem, zaleca się zgłoszenie w możliwie najwcześniejszym terminie. Decyduje kolejność składania wniosków.

Dotacja Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy – zielonyVOLT.pl

 

artykuł sponsorowany