Unimot i Fakro zaoferują solarne dachy

Unimot i Fakro zaoferują solarne dachy
GSE Integration

Modele modułów zaprezentowanych wczoraj przez Unimot pokazują, że ambicje firmy kierowanej przez Adama Sikorskiego wykraczają poza konwencjonalną fotowoltaikę. Hitem może okazać się sprzedaż dachów solarnych, które Unimot będzie oferować we współpracy z partnerem z Francji oraz czołowym europejskim producentem okien dachowych firmą Fakro.

Unimot zaprezentował wczoraj szczegóły nowej oferty paneli fotowoltaicznych, których produkcja rozpoczęła się Sędziszowie Małopolskim w halach należących do firmy PZL Sędziszów.

W Sędziszowie mają powstawać przede wszystkim bazujące na ogniwach monokrystalicznych tradycyjne moduły o mocach sięgających 360-370 W.

REKLAMA

Unimot planuje jednak wdrożenie do produkcji także modułów na trójkątnej podstawie, aby zwiększyć w ten sposób wykorzystanie powierzchni dachowych, częściowo transparentnych modułów typu szyba-szyba, a ponadto lżejszych, elastycznych modułów bez tradycyjnej aluminiowej ramy, które będzie można stosować na łodziach czy kamperach, ale także dachach, na których nie można montować tradycyjnych modułów z uwagi na ograniczenia związane z obciążeniem.

Prezentując nową ofertę modułów, prezes Unimotu Adam Sikorski poinformował ponadto o planach wprowadzenia do oferty solarnych dachów – instalacji fotowoltaicznych będących jednocześnie pokryciem dachowym.


Jak zapewniał prezes Unimotu, tego rodzaju instalacje ma cechować konkurencyjność kosztowa, mając na uwadze brak konieczności inwestycji osobno w dach i montowaną na nim instalację fotowoltaiczną.

REKLAMA

Nowa oferta solarnych dachów ma bazować na technologii francuskiej firmy GSE Integration. Adam Sikorski podkreślał, że opracowując swój system, Francuzi znaleźli rozwiązanie umożliwiające odpowiednią wentylację fotowoltaiki.

Komplementarny z solarnymi dachami Unimotu system okien dachowych ma zapewniać ich czołowy producent – firma Fakro.

Zanim Unimot rozpoczął produkcję modułów fotowoltaicznych, uruchomił sprzedaż instalacji PV pod marką Avia Solar.

Jak mówił wczoraj Adam Sikorski, ostatnie wyniki sprzedaży Avia Solar nie są jednak na tyle dobre, jak zakładano uruchamiając tę ofertę.

Wprowadzenie do oferty niekonwencjonalnych rozwiązań fotowoltaicznych może wyróżnić markę Avia Solar na rynku PV, poszerzając spektrum jej działalności o nietypowe realizacje.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.