Avia Solar wystartowała z ofertą zielonej energii dla firm

Avia Solar wystartowała z ofertą zielonej energii dla firm
Avia Solar

Avia Solar, marka działająca w ramach Grupy Unimot, uruchamia ofertę sprzedaży energii odnawialnej dla przedsiębiorstw. Jak podkreśla spółka, jest to komplementarna oferta do jej oferty sprzedaży instalacji fotowoltaicznych skierowanej również do firm.

Nowa oferta pod nazwą Zielona Energia jest kierowana m.in. do firm, które nie posiadają własnej instalacji fotowoltaicznej, a które chcą konsumować energię odnawialną, a także do firm, które posiadają instalacje fotowoltaiczne o mocy zainstalowanej powyżej 50 kW, przez co nie mogą skorzystać z modelu prosumenckiego, a w sytuacji, kiedy nie pokrywają produkcją swojego zapotrzebowania na energię, również chciałyby zużywać energię pochodzącą z odnawialnych źródeł.

W ramach nowej oferty do firm ma być dostarczana energia pochodząca ze źródeł odnawialnych takich jak fotowoltaika, elektrownie wiatrowe, elektrownie wodne oraz biogazownie rolnicze. Różnorodność źródeł OZE ma zapewnić maksymalne pokrycie zapotrzebowania odbiorcy zieloną energią.

REKLAMA

Umowa zakupu zielonej energii obejmuje okres od 3 do 5 lat. Po jej podpisaniu przedsiębiorca ma otrzymać certyfikat zaświadczający o korzystaniu przez firmę z energii z gwarancją pochodzenia ze źródeł odnawialnych, który może zostać wykorzystany w komunikacji z kontrahentami i klientami, zaświadczając o odpowiedzialnym podejściu biznesowym danej firmy.

Avia Solar wylicza, że skorzystanie z nowej oferty pozwala na uniknięcie emisji wynoszącej przeciętnie 765 kg CO2 na 1 MWh zużytej energii, w związku z czym firma, znając swój poziom zużycia energii, może pochwalić się konkretną liczbą ograniczonej emisji.Piotr Laskowski, prezes zarządu spółki Unimot Energia i Gaz, do której należy Avia Solar, podkreśla, że nowy produkt uzupełnia ofertę sprzedaży instalacji fotowoltaicznych.

REKLAMA

– Na rynku funkcjonuje wiele przedsiębiorstw, które z różnych względów nie mogą zainstalować paneli fotowoltaicznych lub zainwestowały w instalacje większe niż 50 kW i są zmuszone do uzupełniania niewystarczającego wolumenu produkcji zakupem energii od spółek obrotu. Możliwość zakupu i tym samym wykorzystywania w działalności biznesowej zielonej energii pozwala im dołączyć do grona społecznie odpowiedzialnych firm – mówi prezes Unimot Energia i Gaz.

– Inwestowanie przez firmy w instalacje fotowoltaiczne lub korzystanie z dostarczonej zielonej energii pozwala znacząco zredukować emisję zanieczyszczeń oraz budować wizerunek innowacyjnego i ekologicznego przedsiębiorstwa. W przypadku inwestycji w panele fotowoltaiczne firma zyskuje szereg dodatkowych korzyści – od zmniejszenia kosztów energii elektrycznej, przez niezależność w przypadku problemów z dostawą energii, po ochronę środowiska. Zielona energia to przyszłość, którą warto budować z nami już teraz – dodaje Piotr Laskowski.

Za zakup zielonej energii od wytwórców OZE i przekazanie jej do Unimot Energia i Gaz odpowiada należąca do Grupy Unimot spółka obrotu energią Tradea.

Spółka zbudowała portfel energetyczny składający się z biogazowni, elektrowni wodnych, wiatrowych i fotowoltaicznych, który pozwoli pokryć zapotrzebowanie firm na zieloną energię. Wśród jej klientów są zarówno mali wytwórcy OZE, których moc zainstalowana wynosi 50 kW, jak również duże farmy wiatrowe o mocy sięgającej 45 MW.

Tradea współpracuje z rozproszonymi wytwórcami OZE od 2015 roku. Obecnie ilość zielonej energii kupowanej od wytwórców wynosi w skali roku około 300 GWh, co może w pełni zaspokoić potrzeby ponad 6 tysięcy małych przedsiębiorstw.

– Rosnące zainteresowanie biznesu energią pochodzącą z odnawialnych źródeł sprawiło, że sukces jaki osiągnęliśmy nawiązując współpracę z producentami OZE i te pozyskiwane od nich 300 GWh zielonej energii postanowiliśmy przełożyć na nowy produkt. W ten sposób powstała oferta dla firm pod marką Avia Solar – Zielona Energia. Zbudowanie tego produktu wraz z naszą siostrzaną spółką z Grupy Unimot, która ma równie duże doświadczenie w sprzedaży energii elektrycznej do firm, było naturalną konsekwencją wykorzystywania efektu synergii w ramach naszej Grupy – mówi Krzysztof Bonk, prezes zarządu Tradea.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.