Minutor Energia wybuduje 79 instalacji fotowoltaicznych w Polsce

Minutor Energia wybuduje 79 instalacji fotowoltaicznych w Polsce
Zbynek Burival/Unsplash

Spółka zajmująca się sprzedażą fotowoltaiki i produkcją magazynów energii, Minutor Energia, w połowie kwietnia podpisała list intencyjny w sprawie umowy B2B o wartości 8 mln zł. Ma ona regulować warunki zaprojektowania i wybudowania instalacji PV w 79 lokalizacjach.

Notowana na giełdzie New Connect spółka akcyjna Minutor Energia zawarła porozumienie z firmą należącą do międzynarodowego holdingu (szczegółowych informacji nie ujawniono). Podpisany list intencyjny zawiera zobowiązanie obu stron do zawarcia do 30 czerwca br. umowy na realizację nowych inwestycji.

Wartość umowy szacowana jest na około 8 mln zł, a jego przedmiotem będą instalacje fotowoltaiczne w 79 miejscach, które wskaże kontrahent umowy z Minutor Energią. Spółka odpowiadać będzie za zaprojektowanie i wybudowanie instalacji PV o łącznej szacunkowej mocy około 2,4 MWp (ostateczna moc może ulec zmianie). Każda z nich będzie miała moc około 20-30 kWp.  

REKLAMA

Strategia spółki Minutor Energia

Minutor Energia to spółka sukcesywnie rozwijająca działalność w sektorze OZE. W ostatnim kwartale ubiegłego roku przyjęła strategię rozwoju na kolejne lata. Kluczowym obszarem rozwoju ma być magazynowanie energii i dewelopowanie farm fotowoltaicznych oraz zwiększenie skali dotychczasowej działalności obejmującej instalacje fotowoltaiczne i inne rozwiązania energetyczne.

W zakupie części do elektrowni fotowoltaicznych i magazynów energii spółkę będzie wspierać tajwańska firma Fuyas Enterprise, z którą Minutor zawarł porozumienie jesienią ubiegłego roku.

REKLAMA

Do końca 2022 roku Minutor Energia chce wprowadzić na rynek serię magazynów energii z przeznaczeniem dla firm. Na razie w marcu br. spółka zaprezentowała prosumencki magazyn energii, który został stworzony przez polski zespół i ma być również produkowany w naszym kraju. Moc magazynu MTR Cells K10 to 10 kW, a pojemność – 10,2 kWh. Bazować ma na bateriach litowo-żelazowo-fosforanowych, wykorzystywanych m.in. w magazynach Tesli. Firma zapewnia, że urządzenie umożliwi wykonanie co najmniej 5 tys. cykli ładowania.

Minutor Energia to lider Klastra Energii Zielone Mysłowice. Według danych za cztery kwartały 2021 roku spółka zakończyła miniony rok na plusie. Przychody spółki wyniosły 6,2 mln zł, zysk z działalności operacyjnej to 144 tys. zł, a zysk netto – 138 tys. zł.

Barbara Blaczkowska

barbara.blaczkowska@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.