Unimot zasila energią solarną stacje paliw AVIA

Unimot zasila energią solarną stacje paliw AVIA
fot. Unimot

Na pięciu stacjach paliw AVIA zarządzanych przez Grupę Unimot powstały instalacje fotowoltaiczne. Ich łączna moc przekracza 100 kWp. – Cały czas prowadzimy analizy dotyczące możliwości technicznych montażu instalacji na kolejnych stacjach paliw – zapowiada dyrektor zarządzający siecią AVIA w Polsce i Ukrainie.

Za montaż pięciu nowych instalacji fotowoltaicznych na stacjach AVIA odpowiada AVIA Solar, firma należąca do Grupy Unimot. Stacje paliw, których dachy zostały wyposażone w panele PV, znajdują się w Zakopanem, Gorzkowie, Puławach, Chełmku i Jastrzębiu Zdroju. Ponadto energią ze słońca zasilana jest stacja AVIA w Gorzowie Wielkopolskim.

Jak podaje inwestor, ilość energii wytarzanej przez nowe instalacje fotowoltaiczne pozwoli na oszczędności sięgające nawet 50 proc. w skali roku.

REKLAMA

Robimy wszystko, żeby nasze stacje AVIA były przyjazne nie tylko klientom, ale także środowisku. To dla nas bardzo ważne, żeby wywierać jak najmniejszy wpływ na otoczenie, co wpisuje się w Strategię ESG Grupy Unimot, w ramach której działamy, a także podnosi efektywność kosztową naszych obiektów – mówi Robert Nowek, dyrektor zarządzający siecią AVIA w Polsce i w Ukrainie, Grupa Unimot.

Cały czas prowadzimy analizy dotyczące możliwości technicznych montażu instalacji na kolejnych stacjach paliw, ponieważ chcemy, aby jak najwięcej stacji wyposażonych było we własne źródło zielonej energii – dodaje Nowek.

 

REKLAMA

Oferta dla przedsiębiorstw i urzędów

Sieć stacji AVIA obecnie obejmuje 102 obiekty w całej Polsce, głównie w średnich i małych miastach. Unimot rozwija też współpracę z siecią SPAR i uruchamia kolejne markety SPAR Express przy stacjach AVIA.

Należąca do Grupy Unimot AVIA Solar rozwija swoją ofertę fotowoltaiki dla małego biznesu i obiektów użyteczności publicznej.

Instalacje fotowoltaiczne są doskonałym rozwiązaniem dla takich obiektów jak stacje paliw. Jako AVIA Solar wyspecjalizowaliśmy się już w ofercie dla przedsiębiorstw i obiektów użyteczności publicznej i widzimy, że nasi klienci coraz chętniej sięgają po rozwiązania wpisujące się w trend ograniczania emisyjności, a jednocześnie pozwalające na uniezależnienie się od rosnących cen energii – mówi Karol Ilba, prezes zarządu Unimot Energia i Gaz, spółki, która rozwija markę AVIA Solar. 

Marka AVIA za pięć lat będzie świętowała swoje 100-lecie. Powstała w 1927 roku w Szwajcarii w wyniku połączenia sił kilku niezależnych importerów ropy naftowej. Obecnie stowarzyszenie AVIA International zrzesza ponad 90 firm z 15 krajów Europy i zarządza siecią 3200 stacji, co daje jej siódmą pozycję pod względem liczby stacji paliw w Europie.

Barbara Blaczkowska

barbara.blaczkowska@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.