Minutor z kilkumilionowym kontraktem na instalację fotowoltaiczną

Minutor z kilkumilionowym kontraktem na instalację fotowoltaiczną
Zbisław Lasek. Fot. Minutor Energia

Spółka Minutor Energia specjalizująca się w sprzedaży fotowoltaiki i produkcji magazynów energii poinformowała o pozyskaniu zlecenia na budowę instalacji fotowoltaicznej o mocy 0,85 MW. Zleceniodawcą jest firma produkcyjna z siedzibą w Poznaniu.

Minutor Energia w ramach otrzymanego zamówienia ma wybudować elektrownie fotowoltaiczne na kilku budynkach zamawiającego (jego nazwa nie została ujawniona). Łączna moc zainstalowana w panelach solarnych wyniesie 0,85 MWp.

Jestem bardzo zadowolony ze złożonego zamówienia. Negocjowaliśmy jego podpisanie już od kilku miesięcy. Wybudowana instalacja fotowoltaiczna pozwoli naszemu klientowi na znaczne obniżenie kosztów energii i zwiększy jego konkurencyjność na rynku, na którym działa, zwłaszcza w dobie tak dynamicznie rosnących cen energii elektrycznej – mówi Zbisław Lasek, prezes spółki Minutor Energia.

REKLAMA

Czas na realizację zamówienia przewidziano do końca sierpnia 2023 roku. Wartość umowy opiewa na 2,9 mln zł.

Rozwój w segmencie B2B

Minutor informuje, że obecnie prowadzi wiele rozmów na temat budowy instalacji fotowoltaicznych oraz sprzedaży magazynów energii, w Polsce za granicą.

W ostatnim czasie podpisaliśmy również umowę na sprzedaż magazynów energii na terenie Ukrainy. Widzimy pierwsze efekty wdrażania nowej strategii, która skupia się na realizacji dużych przedsięwzięć w sektorze B2B. Coraz sprawniej działa również nasza strona internetowa. Liczba instalatorów zarejestrowanych na stronie www już jakiś czas temu przekroczyła 100. To do nich głównie, a nie do rynku konsumenckiego kierujemy ofertę na sprzedaż magazynów energii MTR Cells K10 – podkreśla Zbisław Lasek. 

REKLAMA

Swój magazyn MTR Cells K10 Minutor zaprezentował w marcu tego roku. W sierpniu natomiast spółka informowała, że ruszyła z produkcją urządzenia. MTR Cells K10 to magazyn energii o pojemności 10 kWh i mocy 5 kW, bazujący na ogniwach litowo-żelazowo-fosforanowych.

Według spółki rozwój w segmencie magazynów energii powinien jeszcze przyspieszyć w związku z nową edycją programu Mój Prąd, która weszła w życie 15 grudnia br. Osoby, które zdecydują się na zainstalowanie magazynu energii, mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości 16 tys. zł, podczas gdy w poprzednich edycjach było to maksymalnie 7,5 tys. ­­­– Poprzednia wersja programu Mój Prąd nie okazała się wielkim sukcesem. Obecne warunki są zdecydowanie bardziej korzystne i przewidujemy znacznie większe zainteresowanie na rynku – zauważa prezes Minutora.  

Minutor Energia prowadzi obecnie emisję akcji serii D o wartości do 3 mln zł. Celem jest m.in. podwyższenie kapitału zakładowego w spółce córce odpowiadającej za produkcję magazynów.

Barbara Blaczkowska

barbara.blaczkowska@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.