Polski producent magazynów energii chce pozyskać 3 mln zł

Polski producent magazynów energii chce pozyskać 3 mln zł
Zbisław Lasek. Fot. Minutor Energia

Prezes spółki Minutor Energia zapowiedział objęcie 10 proc. akcji w ramach trwającej emisji serii D. Firma chce pozyskać od inwestorów do 3 mln zł, żeby podwyższyć kapitał zakładowy w spółce córce zajmującej się produkcją magazynów energii.

Zbisław Lasek, prezes Grupy Minutor Energia, poprzez wykup akcji chce – jak twierdzi – pokazać swoje zaangażowanie w realizację projektu magazynów energii zarówno obecnym inwestorom, jak i tym, którzy chcieliby wziąć udział w trwającej emisji.

– W ostatnim czasie sprzedałem część posiadanych akcji, które nie były objęte lock-upem, za łączną kwotę wynoszącą około 100 tys. zł. Te środki wraz ze środkami z innych dezinwestycji zamierzam wykorzystać na zakup akcji o wartości 300 tys. zł. Chcę, żeby pieniądze pracowały w firmie, bo obecnie – w okresie rosnącego zainteresowania magazynami energii – spółka potrzebuje dodatkowego kapitału, który zwiększy jej konkurencyjność oraz pozwoli elastycznie reagować na dynamicznie zmieniającą się sytuację rynkową – deklaruje Zbisław Lasek.

REKLAMA

Prezes wspiera też spółkę linią pożyczkową – średnie oprocentowanie środków pożyczonych przez Zbisława Lasek sięga około 5 proc. Ma to pozwolić firmie na zyskanie większej elastyczności przy jednoczesnym braku zadłużenia w bankach.

– Oprocentowanie środków, które pożyczam spółce, jest na poziomie stóp procentowych NBP, poniżej poziomu inflacji. Zdecydowałem się na ten krok, ponieważ obecne zawirowania rynkowe związane z surowcami i stale rosnącymi cenami energii będą dalej napędzały rozwój fotowoltaiki i magazynów energii, na czym finalnie skorzysta Minutor Energia – wyjaśnia Lasek.

Emisja 10 mln akcji

REKLAMA

Minutor Energia planuje zebrać do 3 mln zł w emisji akcji serii D, w której zamierza wyemitować do 10 mln akcji po cenie 0,30 zł.

W lipcu spółka specjalizująca się w sprzedaży fotowoltaiki i produkcji magazynów energii została wyróżniona przez Giełdę Papierów Wartościowych – GPW zakwalifikowała Minutor Energię do segmentu NC Focus, który skupia najbardziej perspektywiczne spółki z rynku New Connect.

Jak podaje firma, obecnie koncentruje się ona na klientach biznesowych, angażuje w projekty farmowe i klastrowe (m.in. jest liderem i koordynatorem klastra Zielone Mysłowice), a także w przedsięwzięcia z zakresu magazynowania energii. Firma istnieje na polskim rynku od trzech lat, rok temu stała się spółką akcyjną notowaną na NewConnect.

Minutor Energia w marcu br. zaprezentowała pierwszy polski magazyn energii dla prosumenta – MTR Cells K10 o pojemności 10 kWh, oparty na ogniwach litowo-żelazowo-fosforanowych. W ubiegłym miesiącu firma rozpoczęła produkcję urządzeń. Więcej na ten temat w artykule: Ruszyła produkcja pierwszego polskiego magazynu energii.

Barbara Blaczkowska

barbara.blaczkowska@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.