Columbus Energy z umowami na 50 mln zł na instalacje PV

Columbus Energy z umowami na 50 mln zł na instalacje PV
Foto. Voice0Reason, flickr cc

Spółka Columbus Energy, która należy do notowanej na rynku NewConnect spółki Columbus Capital S.A., zapewnia, że łączna kwota zawartych prze nią umów, których celem jest montaż mikroinstalacji fotowoltaicznych, przekracza 50 mln zł.

Spółka podaje, że w tym kwartale planuje rozpocząć pierwsze instalacje, co ma związek z wyznaczeniem przez BOŚ Bank daty uruchomienia naboru wniosków z programu Prosument na dzień 24 kwietnia 2015 r.

REKLAMA

Umowy zawierane były z klientami indywidualnymi, posiadającymi budynek jednorodzinny. Każdemu z nich został przeprowadzony szczegółowy audyt fotowoltaiczny, dzięki któremu mogli doskonale zrozumieć zasadność ekonomiczną rozwiązania, jakie proponuje nasza firma. Wszystkie umowy zakontraktowane przez Columbus Energy S.A. są z dofinansowaniem z programu Prosument. Jesteśmy przekonani, że zgodnie z komunikatem Banku Ochrony Środowiska S.A. będzie to działanie, do którego wszyscy będą mieć równy dostęp. Zamierzamy przeprocesować wszystkich naszych klientów w przeciągu 2-3 miesięcy przez procedurę banku i rozpocząć montaże jeszcze w bieżącym kwartale. Jesteśmy gotowi być liderem tego programu, dając jakość produktową, instalacyjną, a przede wszystkim jakość obsługi prosumenta – zapewnia w komunikacie Łukasz Górski, prezes Columbus Energy S.A.

REKLAMA

Ostatnio Columbus Energy S.A. pozyskał na dalszy rozwój 3,2 mln zł z emisji akcji. Spółka zapewnia, że zebrane fundusze zostaną przeznaczone na kontynuowanie rozbudowy sieci handlowej oraz rozpoczęcie dostaw i montażu instalacji fotowoltaicznych. 

gramwzielone.pl