Nowości w SolarTest: kolejne funkcje w analizach inwestycji w kolektory i fotowoltaikę
W aplikacji SolarTest przeznaczonej do tworzenia analiz finansowych inwestycji w kolektory słoneczne i systemy fotowoltaiczne wprowadziliśmy nowe formy abonamentowe, a także szereg nowych funkcjonalności i usprawnień. Wszystkie zmiany są podyktowane opiniami otrzymanymi od naszych dotychczasowych użytkowników.
Aplikacja SolarTest jest przeznaczoną do tworzenia analiz opłacalności inwestycji w kolektory słoneczne lub fotowoltaikę, a także do generowania na tej podstawie kompleksowych raportów finansowych dopasowanych do indywidulanych potrzeb inwestora, w dowolnej konfiguracji systemu wsparcia oraz finansowania z uwzględnieniem dotacji i kredytów np. zgodnych z warunkami programu „Prosument” czy dotacji unijnej.
Naszą aplikację opracowaliśmy tak, aby precyzyjne odpowiedzi na pytania o opłacalności takiej inwestycji można było znaleźć w zaledwie kilka minut poświęconych na zalogowanie się do panelu i podanie w formularzu SolarTest kilku podstawowych informacji niezbędnych do wygenerownaia analizy finansowej dopasowanej do potrzeb konkretnego inwestora.
Wygenerowanie kilku porównawczych raportów finansowych z różnymi konfiguracjami instalacji i warunkami finansowania umożliwi Państwu dobranie optymalnych urządzeń oraz najbardziej opłacalnego modelu finansowania.
Aplikacja SolarTest w wersji profesjonalnej jest adresowana do firm instalacyjnych, deweloperów czy instytucji finansowych i umożliwia szacowanie opłacalności konkretnych instalacji w dowolnej konfiguracji finansowania/systemu wsparcia i tworzenie raportów PDF jako ofert dla potencjalnych inwestorów.
Uwagi zebrane od dotychczasowych użytkowników aplikacji pozwoliły nam na wprowadzenie w aplikacji kilku nowości, która sprawiają, że nasza aplikacja jest teraz bardziej dopasowana do potrzeb rynku i działających na niej firm instalacyjnych.
Jesteśmy otwarci na kolejne Państwa opinie i uwagi, które pomogą nam w dalszym ciągu rozwijać naszą aplikację. Zapraszamy do zapoznania się z nowymi cenami abonamentów w zakładce „Abonament” oraz poniżej z listą zmian w aplikacji SolarTest.
Nowe funkcjonalności w aplikacji SolarTest:
- Możliwość określenia dokładnej lokalizacji inwestycji. Dotychczas możliwe było podanie tylko miejscowości inwestycji w formacie Nazwa miejscowości, Kraj. Obecnie możliwe jest również podanie lokalizacji inwestycji z dokładnością do ulicy i numeru budynku. Przykładowy format to ulica numer domu, miejscowość, kraj.
- Personalizacja ustawień mapy z wizualizacją miejsca instalacji. Przed zmianami ustawienia mapy z wizualizacją lokalizacji instalacji były ustawiane automatycznie. W obecnej wersji aplikacji możliwa jest zmiana typu mapy pomiędzy satelitarną a drogową oraz zmiana przybliżenia jej obrazu. Wybrane ustawienia w formularzu są uwzględniane na grafice w finalnym raporcie.
- Wygodniejsze korzystanie z formularza do generowania raportów. W przypadku tabletów jak i komputerów w niektórych sytuacjach pola do wprowadzenia danych okazywały się zbyt małe. W związku z tym pola te zostały poszerzone, aby ułatwić wprowadzanie danych. Dodatkowo wprowadzono możliwość przełączania się pomiędzy polami za pomocą tabulatora.
- Zmiany w formularzu dodawania klienta. W odpowiedzi na uwagi Użytkowników, pole „e-mail” w formularzu dodawania klienta w aplikacji jest nieobowiązkowe. Ułatwi to dodawanie klientów poprzez mniejszą ilość wymaganych pól.
- Informacje wyjaśniające w raporcie. W związku z licznymi pytaniami odnośnie mechanizmu obliczania oszczędności dla firm, dodaliśmy wyjaśnienie, które wyświetla się w żółtej ramce. Zwracamy uwagę, że korzyści finansowe płynące z instalacji kolektorów słonecznych to oszczędność z niezakupionego paliwa, które zastąpimy energią słoneczną, ale w przypadku systemów fotowoltaicznych tymi korzyściami mogą być zarówno oszczędności na energii niezakupionej z sieci jak i sprzedaż wyprodukowanej energii do sieci, której wartość może być naliczana w różny sposób w zależności m.in. od daty uruchomienia instalacji, jej wielkości czy statusu inwestora. Podczas wypełniania formularza aplikacja podpowie nam, jaki zasady i ceny sprzedaży energii przyjąć dla danego projektu.
- Nowe położenie instalacji. Na podstawie zebranych opinii wprowadzono nowe położenie instalacji fotowoltaicznej – obok instalacji naziemnej i dachowej możemy wprowadzić też instalację na elewacji.
- Wygodniejsze korzystanie z aplikacji. Dotychczasowo widoczność paska z narzędziami zapisywania czy pobierania raportu była niewystarczająca. W związku z tym wprowadzono zmianę dodającą nazwę akcji obok ikonki oraz ciągłą widoczność paska z narzędziami.
- Dodanie emisji nowych pierwiastków w sekcji wpływu na środowisko. W obecnej wersji aplikacja przedstawia na wykresie oraz liczbowo unikniętą emisję następujących pierwiastków: CO2, CO, SO2, NOx i pyłu – dzięki produkcji określonego wolumenu czystej energii.
- Szczegółowe koszty budowy i utrzymania instalacji. Na podstawie uwag użytkowników aplikacji wprowadzono elastyczny mechanizm określania szczegółowych kosztów budowy i utrzymania instalacji z możliwością określenia nazw i kwot poszczególnych kosztów. Aby utrzymać wygodę użytkowania aplikacji, pozostawiono też możliwość wprowadzenia jedynie kosztów całościowych.
- Określanie okresu wsparcia i ceny energii po okresie wsparcia. Aby umożliwić wykonanie analizy finansowej dla jak największej liczby przypadków i jak najlepiej dostosowanej do realiów, wprowadzono możliwość określenia dokładnego okresu wsparcia, ceny energii po okresie wsparcia oraz wzrostu ceny energii po tym okresie.
Zapraszamy do przetestowania aplikacji i dzielenia się Państwa uwagami pod adresem: kontakt@solartest.pl
Więcej informacji o aplikacji na stronie www.solartest.pl
artykuł promocyjny