Jolywood pokazał na targach ENEX dwa nowe moduły fotowoltaiczne

Jolywood pokazał na targach ENEX dwa nowe moduły fotowoltaiczne
Jolywood

Podczas Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX 2023 producent paneli fotowoltaicznych Jolywood zaprezentował dwa nowe moduły, w których zastosowane zostały wysokowydajne, innowacyjne ogniwa TOPCon typu N.

W Polsce większość dostaw energii elektrycznej pochodzi z elektrowni węglowych, a odnawialne źródła energii stanowią jedynie kilkanaście procent całkowitej produkcji energii elektrycznej. W ostatnich latach cena energii z węgla tylko wzrosła, co doprowadziło do wzrostu ceny energii elektrycznej w Polsce.

Od kilku lat roku polski rząd energicznie promuje rozwój energetyki słonecznej. Projekty fotowoltaiczne zdominowały aukcje prowadzone przez Urząd Regulacji Energetyki, a intensywnie w Polsce rozwija się energetyka prosumencka. W efekcie na koniec 2022 roku łączna moc zainstalowanych w Polsce paneli solarnych osiągnęła 12GW, z czego domowe elektrownie fotowoltaiczne stanowiły niemal 80%.

Ponieważ coraz więcej gospodarstw domowych decyduje się na fotowoltaikę przydomową, glówna uwaga rynku PV skupia się na dalszych ulepszeniach w zakresie bezpieczeństwa i rentowności fotowoltaiki dachowej – w szczególności na zapobieganiu pożarom w elektrowniach.

Firma Jolywood od dłuższego czasu jest głęboko zaangażowana w europejski rynek fotowoltaiczny oraz nadąża za zmianami w popycie rynkowym.

Na targarch ENEX 2023 Nowa Energia firma wystawiła dwa hitowe produkty modułowe, które są dobrze dopasowane do popytu lokalnych użytkowników, a mianowicie HD144N-182-580W – dwustronny moduł serii JW PRO oraz moduł HT108N-182-435W serii NIWA w kolorze czarnym.

Obydwa moduły wykorzystują ogniwa krzemowe 182 mm i są oparte na kluczowej technologii J-TOPCon2.0 ze złączem typu N, opracowanej niezależnie przez firmę Jolywood, która w unikalny sposób łączy zalety wysokiej wydajności, wysokiej mocy, niskiej degradacji oraz wysokiej niezawodności.

W szczególności pod względem bezpieczeństwa, w celu zminimalizowania potencjalnego ryzyka wystąpienia gorących punktów i pożarów, w odniesieniu do trudnego problemu spin-coating i czyszczenia ogniw, Jolywood opracowała opatentowaną technologię POPAID (Utlenianie Plazmowe i Osadzanie Wspomagane Plazmą), zapewniającą optymalny proces utleniania tunelowego i domieszkowanego osadzania krzemu amorficznego bez naruszania próżni, aby zapobiec wystąpieniu problemu spin-coating. To znacznie zmniejsza różnice temperatur między ogniwami i ryzyko wycieku oraz gorących punktów w module, zapewniając prawidłową ochronę i bezpieczeństwo elektrowni słonecznej.

Obecnie moduły fotowoltaiczne firmy Jolywood z serii JW i NIWA są nie tylko preferowane przez polskich klientów, ale zostały również eksportowane do ponad 60 krajów i regionów za granicą. Dzięki zaletom jakościowym, takim jak bezpieczeństwo, niezawodność i wydajność, produkt nie tylko zdobył złotą nagrodę MPT w Polsce przez dwa lata z rzędu, ale także może pochwalić się nagrodą EuPD Research, autorytatywnego europejskiego instytutu badawczego, jak również znajduje się na liście BNEF (Bloomberg New Energy Finance) obejmującej światowej klasy producentów modułów fotowoltaicznych (klasa Tier 1). Świadczy to o tym, że bezpieczeństwo i niezawodność modułów Jolywood są powszechnie uznawane przez użytkowników na całym świecie.

Jolywood nadal będzie rozwijać się na polskim i światowym rynku fotowoltaicznym, aby dostarczać bezpieczniejsze, bardziej niezawodne i lepsze produkty, jednocześnie zwiększając zadowolenie klientów!

 

artykuł sponsorowany