Czołowa firma z rynku fotowoltaicznego debiutuje na GPW

Czołowa firma z rynku fotowoltaicznego debiutuje na GPW

Columbus Energy SA przejdzie z rynku NewConnect na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Debiutowi nie towarzyszy emisja akcji.

Wyceniany obecnie na około 550 mln zł Columbus Energy skupia się na rynku prosumenckim, oferując właścicielom domów i przedsiębiorstwom instalacje fotowoltaiczne, magazyny energii i pompy ciepła. Od kilku lat Columbus działa także jako deweloper farm fotowoltaicznych, a ostatnio również magazynów energii.

Ostatni rok firma kierowana przez Dawida Zielińskiego zakończyła dużą stratą. Jej przychody za 2022 wyniosły 595,2 mln zł, czyli poniżej przychodów z 2021 roku (736,6 mln zł) i 2020 roku (666,6 mln zł).

REKLAMA

Strata netto firmy za 2022 rok wyniosła 82,5 mln zł. Rok wcześniej sięgała ona 5,9 mln zł, a dwa lata wcześniej Columbus miał zysk netto na poziomie 56,7 mln zł.

REKLAMA

W raporcie finansowym za 2022 rok zarząd Columbus Energy wskazał na trzy czynniki, które miały być powodem pogorszenia się sytuacji finansowej firmy w ubiegłym roku. Więcej na ten temat w artykule: Columbus Energy notuje dużą stratę. Trzy powody

Transmisja z rozpoczęcia notowań Columbus Energy na Głównym Rynku GPW rozpocznie się o godzinie 9:

 

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.