REKLAMA
 
REKLAMA

Deweloper elektrowni fotowoltaicznych z umowami na 33 mln zł

Deweloper elektrowni fotowoltaicznych z umowami na 33 mln zł

Jeden z czołowych deweloperów elektrowni fotowoltaicznych w Polsce wybrał generalnego wykonawcę 18 farm fotowoltaicznych.

R.Power SA zawarł umowy o łącznej wartości 33,14 mln zł dotyczące budowy 18 elektrowni fotowoltaicznych. Umowy zostały podpisane pomiędzy spółkami należącymi do Grupy R.Power a Rawicom SA. Głównym ich przedmiotem jest realizacja inwestycji fotowoltaicznych, obejmująca dostawę, instalację, budowę oraz rozruch elektrowni PV należących do spółek zależnych. Z zakresu prac wyłączono natomiast dostawę modułów fotowoltaicznych oraz falowników.

Wcześniej w tym miesiącu doszło do zawarcia umów dotyczących generalnego wykonawstwa dziewięciu projektów fotowoltaicznych R.Power. Łączna wartość tych umów wyniosła 30,58 mln. Generalnym wykonawcą będzie firma ID Energy Poland sp. z o.o. Także w tym przypadku zakres kontraktów obejmuje dostawę, instalację, budowę i rozruch elektrowni fotowoltaicznych, z wyłączeniem dostawy modułów PV i falowników.

REKLAMA

Inwestycje R.Power

R.Power jest polskim deweloperem i niezależnym producentem energii działającym w branży fotowoltaiki i magazynowania energii. Spółka prowadzi działalność w Polsce, Rumunii, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii i Portugalii. Obecnie ma w swoim portfelu blisko 790 MWp w pełni rozwiniętych projektów (RtB), z czego 635 MWp jest w fazie budowy lub już produkuje zieloną energię. Udział projektów zagranicznych stanowi ponad 20 proc. i rośnie z kwartału na kwartał.

W 2022 roku Grupa R.Power osiągnęła 501,5 mln zł przychodów wobec 260,57 mln zł w 2021 roku oraz EBITDA na poziomie 48,1 mln zł (10,51 mln zł w 2021 roku). Mimo takiego wzrostu przychodów wynik brutto osiągnął -41,18 mln zł, spółka zanotowała także stratę netto na poziomie 38,24 mln zł.

REKLAMA

W maju R.Power podpisał umowę na dostawę paneli fotowoltaicznych dla kolejnego projektu, który ma zostać zrealizowany do kwietnia 2024 roku. Dostawcą będzie związany z chińską grupą Chint producent Astroenergy New Energy Technology.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

 

 

REKLAMA
Komentarze

Gratulacje

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA