REKLAMA
 
REKLAMA

Otovo niemal podwoiło liczbę instalacji fotowoltaicznych

Otovo niemal podwoiło liczbę instalacji fotowoltaicznych
Otovo

Międzynarodowy dostawca instalacji fotowoltaicznych dla gospodarstw domowych ogłosił wyniki finansowe za drugi kwartał 2023 roku.

Norweska firma Otovo dostarcza systemy fotowoltaiczne na 13 europejskich rynkach. Firma, która od trzech lat rozwija swoją działalność w Polsce, podała wyniki za drugi kwartał 2023 roku.

W miesiącach od kwietnia do czerwca br. spółka Otovo osiągnęła dwukrotny wzrost przychodów według MSSF w porównaniu z analogicznym okresem 2022 roku dzięki wyższym cenom sprzedaży. Zanotowano silny wzrost IRR, wynoszący 12,4 proc. dla projektów zainstalowanych w drugim kwartale, w porównaniu do 9,7 proc. wzrostu w tym samym kwartale ubiegłego roku. Do użytku oddano w tym czasie 3214 nowych instalacji – o 84 proc. więcej w porównaniu r/r. Przychody firmy zwiększyły się o 101 proc. Wśród wszystkich 13 europejskich rynków, na których działa firma, Polska pod względem sprzedaży zajmuje czołowe miejsce.

REKLAMA

Jak podkreśla Paulina Ackermann, szefowa warszawskiego biura Otovo, która nadzoruje także rynek szwedzki i norweski, Polska znajduje się wśród rynków, które jako jedne z pierwszych wygenerowały dodatni wynik EBITDA.

REKLAMA

– Nasz rynek to tzw. start-stop market. Jest bardzo dynamiczny, a regulatorzy mają ogromny wpływ na to, jak szybko rośnie. Na niektórych rynkach obserwujemy gwałtowne przyspieszenie, a na innych – gwałtowne zatrzymania. To właśnie nasza międzynarodowa struktura pozwala na zwiększanie zaangażowania tam, gdzie jest duży popyt, oraz ograniczanie zaangażowania, na przykład marketingowego, tam, gdzie jest chwilowy spadek. Jest to ogromna przewaga konkurencyjna, czego dowodem są wyniki Otovo – stwierdza Paulina Ackermann.

Jak długo firma montuje instalację PV?

Otovo zdołało także znacznie skrócić czas instalacji dla konsumentów w drugim kwartale.

Mimo napiętej sytuacji na rynku solarnym z powodu wzrostu popytu na energię słoneczną w 2022 roku Otovo we wszystkich krajach, w których działa, skróciło czas instalacji do średnio 2,6 miesiąca (w 2022 roku było to ponad 7 miesięcy w okresach szczytowych).

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

mam kumpele, która zleciła im instalacje; nieterminowi i ekipa mało rzetelna

a ile z tych instalacji założyli prawidłowo?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA