REKLAMA
 
REKLAMA

Sokołów instaluje fotowoltaikę

Sokołów instaluje fotowoltaikę
Fot. Sokołów

W sześciu zakładach firmy Sokołów zlokalizowanych w całej Polsce trwają prace związane z budową instalacji fotowoltaicznych. To kolejne kroki, które podejmuje firma, aby ograniczać koszty zużycia energii elektrycznej.

Od 2022 roku funkcjonuje naziemna instalacja fotowoltaiczna przy siedzibie należącej do Grupy Sokołów spółki Sokołów-Logistyka. Składająca się ze 120 paneli fotowoltaicznych instalacja ma moc do 49 kWp. Prąd wytwarzany za jej pomocą w znaczącym stopniu pokrywa zapotrzebowanie na energię dla budynków firmy Sokołów-Logistyka, w tym stacji paliw i stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Teraz panele fotowoltaiczne zainstalowane zostaną przy poszczególnych oddziałach firmy w sześciu lokalizacjach w Polsce. Dziewięć instalacji o całkowitej mocy 450 kWp powstanie przy sokołowskich zakładach, zlokalizowanych w Robakowie, Dębicy, Czyżewie, Kole, Sokołowie Podlaskim i Osiu.

REKLAMA

Zaplanowane przez firmę Sokołów inwestycje w zieloną energię pomogą zredukować emisję CO2 o około 200 ton rocznie.

REKLAMA

Inwestycje w fotowoltaikę

Sokołów stale pracuje na wprowadzaniem nowych technologii, które pomagają ograniczać zużycie energii i redukować emisję gazów cieplarnianych. Jak zaznacza prezes zarządu Bogusław Miszczuk, naturalnym krokiem jest inwestycja w fotowoltaikę.

Inwestycje w zieloną energię w kolejnych etapach pozwolą na 10-krotne zwiększenie zainstalowanej mocy, do poziomu niemal 4500 kWp. Tym samym emisja CO2 zostanie zredukowana o ponad 2 tys. ton.

W skład Grupy Sokołów wchodzi osiem zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w: Sokołowie Podlaskim, Kole, Robakowie, Dębicy, Czyżewie, Jarosławiu, Tarnowie i Osiu oraz cztery spółki zależne: Sokołów Logistyka, Sokołów Service, Agro Sokołów i Sokołów-Net.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

I małe wiatraki pomiędzy

9x 50 kW w wielkiej firmie i mamy i news dnia! Taką instalację to zwykły rolnik zakłada, a nie duża spółka z GPW. No i koniecznie informacja – o ile te mikroinstalacje zredukują emisję CO2. Zapewniam, że zarząd Sokolowa S.A. zabolały ceny prądu, a nie troska o środowisko. Janusze biznesu obudziły się z ręką w nocniku, jak przyszły nowe rachunki. Pomijam, że zakładają w niekorzystnym systemie rozliczeń, bo cała produkcja albo olbrzymia większość. Po drugie, może i tyle zaoszczędzą, pod waruniem, że za punkt z wyjścia przyjmiemy prąd z węgla, co w Polsce jest prawdą w ok. 70%.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA