Inteligentne falowniki SolarEdge dołączają do oferty Energynat Trade

Inteligentne falowniki SolarEdge dołączają do oferty Energynat Trade

Energynat Trade, jeden z największych polskich importerów rozwiązań i urządzeń PV, dołącza do swojego portfolio produktowego falowniki i magazyny energii marki SolarEdge. To nie pierwsza współpraca obu marek.

SolarEdge jest marką dobrze znaną w branży fotowoltaicznej i kojarzoną przede wszystkim z najwyższymi standardami bezpieczeństwa oraz innowacjami z obszaru zarządzania energią oraz optymalizacji działania instalacji solarnych. Falowniki tej firmy są dziś jednymi z najczęściej wybieranych, a urządzenia SolarEdge o łącznej mocy ponad 43,6 GW można znaleźć już w ponad 140 krajach świata.

W ofercie Energynat Trade znajdziemy od dziś pełne i dostępne od ręki portfolio urządzeń tego producenta – zarówno do małych, jak i dużych instalacji. Dostępne są także rozwiązania hybrydowe oraz magazyny energii, na które popyt w Polsce dynamicznie rośnie.

Grupa Energynat, do której należy Energynat Trade, oferuje, oprócz dystrybucji komponentów PV, także usługi z zakresu obrotu energią oraz projektowania i budowy instalacji fotowoltaicznych. W tych obszarach współpraca z marką SolarEdge trwa już od kilku lat.

W realizowanych przez nas projektach, Grupa Energynat wielokrotnie wykorzystywała już urządzenia marki SolarEdge. Dziś wspierają one działanie wielu elektrowni, zaprojektowanych i wybudowanych przez Energynat Solutions – czyli naszą spółkę instalacyjną. Falowniki SolarEdge sprawdzają się na inwestycjach farmowych, jak choćby tej wykonanej przez nas dla Grupy Mardom, o mocy 3,2 MW. Rozwiązania SolarEdge stosujemy także z powodzeniem w instalacjach komercyjnych oraz w segmencie rozwiązań domkowych. Wszędzie tam, gdzie liczy się optymalizacja produkcji, zużycia, a już wkrótce i zarządzania inteligentnym ekosystemem energetycznym najlepszym wyborem będzie SolarEdge – mówi Paweł Kozłowski, COO Grupy Energynat.

Dynamiczne zmiany zachodzące na rynku energii sprawiają, że współpraca pomiędzy SolarEdge Technologies i Grupą Energynat będzie – jak deklarują obie strony – coraz mocniejsza. Od przyszłego roku budowanie i zarządzanie instalacjami fotowoltaicznymi, w tym szczególnie instalacjami z magazynami energii, będzie wymagało specjalistycznego podejścia, dostosowanego do nowego sposobu rozliczania, który jest już znany i z powodzeniem wykorzystywany w segmencie B2B.

Wprowadzenie dziś do oferty Energynat Trade falowników SolarEdge to dla nas kolejny ważny krok. Duże doświadczenie w pracy z tymi urządzeniami, które zdobyliśmy w biznesie instalacyjnym, powoduje, że dziś oferujemy produkty tej marki nie tylko jako dystrybutor, ale przede wszystkim jako ekspert – mówi Paweł Kozłowski, COO Energynat.

Już wkrótce wraz z wprowadzeniem na rynek SolarEdge ONE firma SolarEdge po raz kolejny udowodni, że nie bez powodu w branży PV są uważani za pionierów innowacji, na czym skorzystają wszyscy, również i my. Wreszcie będziemy mogli w pełni wykorzystać potencjał naszej Grupy a do oferty Energynat trafią nowe produkty i usługi z obszaru obrotu energią, oparte właśnie o ekosystem SolarEdge, takie jak zarządzanie magazynami energii, czy wirtualne elektrownie – dodaje Paweł Kozłowski.

Zapisz się na BEZPŁATNY webinar dla instalatorów 5.10.2023

Jesteś instalatorem? Prowadzisz firmę instalacyjną lub dystrybucyjną? Interesują Cię nowoczesne rozwiązania firmy SolarEdge? Dobrze się składa, bo już 5 października o godz. 11:00 odbędzie się bezpłatne szkolenie online SolarEdge i Energynat Akademii poświęcone produktom i nowościom od SolarEdge, w tym technologiom związanym z magazynowaniem energii słonecznej i smart home: Rozwiązania magazynowania energii i smart home SolarEdge

To 2-godzinne szkolenie produktowo-techniczne realizowane w formule online poprowadzi Field Services Engineer – Pan Wojciech Pieniek. Udział w szkoleniu pozwoli Ci na zdobycie kompleksowej wiedzy i pomoże w uzyskaniu przewagi sprzedażowej na rynku odnawialnych źródeł energii.

Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy!

Link do DARMOWEJ REJESTRACJI

Kliknij tutaj: bit.ly/szkolenie-solaredge

 

Energynat Trade – materiał sponsorowany