Polski producent konstrukcji PV przejmuje biznes w Finlandii

Polski producent konstrukcji PV przejmuje biznes w Finlandii
Budmat

Jeden z krajowych producentów konstrukcji pod panele fotowoltaiczne przejął fińską firmę specjalizującą się w zaawansowanych technologii do profilowania blach stalowych.

Budmat Bogdan Więcek, jedna z wiodących firm w Polsce produkujących i dostarczających dachy stalowe, systemy rynnowe i konstrukcje wsporcze dla fotowoltaiki, sfinalizowała transakcję zakupu 100 proc. udziałów w fińskiej firmie Samesor Oy.

Budmat działa na rynku od ponad 30 lat – produkuje materiały budowlane i konstrukcyjne ze stali. Obecnie firma specjalizuje się m.in. w wytwarzaniu konstrukcji wsporczych dla naziemnych systemów fotowoltaicznych. Na koncie ma m.in. dostawę konstrukcji dla ogromnego hybrydowego projektu wiatrowo-fotowoltaicznego w Kleczewie. Jego moc wynosi 193 MW i jest to jedna z największych inwestycji OZE w regonie Europy Środkowo-Wschodniej.

REKLAMA

W przyszłym roku, po uruchomieniu produkcji w nowym zakładzie o powierzchni 40 tys. m2, moce wytwórcze Budmatu mają wzrosnąć do 3 GWp konstrukcji wsporczych rocznie.

REKLAMA

Przejęcie w Finlandii

Nowe możliwości rozwoju polskiej firmie otwiera ogłoszone przez Budmat przejęcie Samesor Oy – firmy z 60- letnią historią w branży maszynowej. Fińskie przedsiębiorstwo specjalizuje się w projektowaniu i produkcji zaawansowanych technologii do profilowania blach stalowych. Jego portfolio obejmuje 1000 maszyn do produkcji blachodachówek, blach trapezowych i innych profili budowlanych dostępnych na rynkach 67 krajów całego świata.

Budmat podkreśla, że dzięki przejęciu Samesor Oy zapewni sobie dostęp do nowoczesnych technologii i unikalnego know-how, które umożliwią dalsze inwestycje w nowatorskie rozwiązania dla branży dachowej.

Rynek budowlany zarówno w Polsce, jak i w całej Europie zyska wiele na tym połączeniu. Po pierwsze klienci grupy Budmat otrzymają dostęp do jeszcze wyższej jakości produktów i innowacyjnych rozwiązań technologicznych, a przedsiębiorstwa budowlane będą mogły skorzystać z oferty „szytych na miarę” nowoczesnych maszyn, co w konsekwencji pozwoli im przyspieszyć i usprawnić wiele procesów produkcyjnych. Ponadto integracja obu firm to szansa na synergię w zakresie badań i rozwoju, co przekłada się na szybsze wprowadzanie innowacji na rynek – czytamy w komunikacie Budmatu.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.