REKLAMA
 
REKLAMA

W Lubuskiem powstaną nowe farmy fotowoltaiczne

W Lubuskiem powstaną nowe farmy fotowoltaiczne
Fot. Nomad Electric

Dostawca usług związanych z budową i serwisowaniem instalacji fotowoltaicznych Nomad Electric podpisał nowy kontrakt z międzynarodowym inwestorem. Zbuduje farmy fotowoltaiczne w formule pod klucz.

To kolejna umowa spółki Nomad Electric zawarta w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. We wrześniu bowiem firma poinformowała, że będzie generalnym wykonawcą elektrowni fotowoltaicznych dla inwestora, którego nazwa także nie została ujawniona.

Nowa umowa opiewa na sumę około 84 mln zł. Instalacje fotowoltaiczne powstaną w województwie lubuskim. W ramach kontraktu przewidziano także budowę linii kablowej SN wraz z przyłączeniem do urządzeń operatora systemu dystrybucyjnego. Prace rozpoczną się drugim kwartale 2024 r., a zakończą pod koniec przyszłego roku.

REKLAMA

Paweł Czaus, CEO Nomad Electric, poinformował, że to kolejny duży kontrakt z jednym z najbardziej doświadczonych podmiotów na rynku energetycznym. – Jego wartość świadczy nie tylko o skali projektu, jest także najlepszym dowodem, że Nomad Electric jest godnym zaufania partnerem, świadczącym najwyższej jakości kompleksowe usługi EPC. Ta umowa jest kamieniem milowym dla spółki, gdyż umacnia naszą pozycję w Polsce i szerzej otwiera nam drzwi do dalszego rozwoju działalności na innych rynkach w Europie.

REKLAMA

Obecnie na portfel EPC Nomad Electric składają się projekty o łącznej mocy ponad 400 MWp, a na portfel O&M spółki – elektrownie fotowoltaiczne o mocy 1,4 GWp.

50 MWp mocy na trackerach

Także w województwie lubuskim Nomad Electric zbudował i uruchomił niedawno farmę fotowoltaiczną o mocy 50 MWp. Elektrownia solarna zajmuje teren 57 hektarów.

Jak podaje firma, jest to pierwsza w Polsce tak duża elektrownia PV w całości pracująca z wykorzystaniem konstrukcji nadążnych, czyli tzw. trackerów. Wybranie systemu nadążnego miało zoptymalizować wydajność paneli solarnych i zwiększyć produkcję energii elektrycznej.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA