REKLAMA
 
REKLAMA

Wykonawca farm PV z kontraktem na 66 mln zł

Wykonawca farm PV z kontraktem na 66 mln zł
Nomad Electric

Na początku września podpisana została umowa dotycząca realizacji inwestycji fotowoltaicznych. Wykonawcą będzie spółka z grupy R.Power.

R.Power, jeden z największych polskich deweloperów elektrowni fotowoltaicznych, poinformował, że 1 września 2023 r. doszło do zawarcia umów dotyczących generalnego wykonawstwa elektrowni fotowoltaicznych. Kontrakt zostanie zrealizowany przez Nomad Electric – spółkę z grupy R.Power – dla inwestora, którego nazwa nie została ujawniona.

Przewidziana umowami realizacja inwestycji obejmie: dostawę, instalację, budowę oraz rozruch elektrowni fotowoltaicznych należących do inwestora, a także zakup elementów niezbędnych do wykonania tych elektrowni PV. Łączna wartość umów wynosi około 66 mln zł. R.Power informuje, że kontrakt będzie rozliczany częściowo w złotych, częściowo w dolarach.

REKLAMA

Nowe technologie w służbie PV

Nomad Electric specjalizuje się w realizacji i obsłudze elektrowni fotowoltaicznych. Informując o planach przekroczenia 1 GWp mocy w swoich projektach w ubiegłym roku, firma wskazywała na wykorzystywane rozwiązania. Wśród nich są m.in.: inspekcje termowizyjne za pomocą dronów wyposażonych w kamery o dużej rozdzielczości i czułości termicznej, technologia obrazowania elektroluminescencyjnego do badania modułów, systemy SCADA stosowane do diagnostyki instalacji fotowoltaicznych, technologie przetwarzania dużych zbiorów danych (big data) i algorytmów uczenia maszynowego.

REKLAMA

W 2023 r. planujemy skupić się przede wszystkim na dalszej ekspansji międzynarodowej zgodnie z dotychczas wypracowanym, sprawdzonym modelem operacyjnym obsługi farm – zapowiadał wówczas Paweł Muszyński, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Nomad Electric.

W listopadzie 2022 r. firma informowała o rozpoczęciu działalności na rynku rumuńskim, a w styczniu br. – o otwarciu oddziału w Lizbonie. W planach była wówczas realizacja pierwszego kontraktu w Portugalii dla projektów o łącznej mocy ponad 70 MWp.

W lutym spółka wyliczała, że na jej portfel składają się elektrownie fotowoltaiczne o mocy ponad 1 GWp, a w ciągu kolejnych miesięcy miała ona rozpocząć świadczenie usług O&M dla następnych instalacji PV o mocy ponad 550 MWp.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA