REKLAMA
 
REKLAMA

Chińczycy wprowadzają nowy zestaw dla fotowoltaiki balkonowej

Chińczycy wprowadzają nowy zestaw dla fotowoltaiki balkonowej
Fot. Maysun Solar

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na kompleksowe zestawy dla fotowoltaiki balkonowej Maysun Solar wprowadza zestaw opracowany we współpracy z chińskim producentem mikroinwerterów Hoymiles. Producent podkreśla, że masa modułu została zredukowana o ponad 30 proc., a sama instalacja ma być prosta i możliwa do wykonania przez jedną osobę.

Maysun Solar jest chińskim producentem modułów fotowoltaicznych, który od 2008 r. wdraża swoje produkty na całym świecie. Firma ma klientów w ponad 80 krajach. Obecnie rozszerza swoje portfolio o zestaw dla fotowoltaiki balkonowej opracowany we współpracy z chińskim producentem mikroinwerterów Hoymiles.

Kompletny zestaw

Podstawowy cel, jaki przyświecał obu firmom, to stworzenie kompletnego zestawu, który będzie spełniał wszystkie wymagania specyficzne dla fotowoltaiki balkonowej, a przy tym zapewniał wysoką wydajność i łatwy montaż.

REKLAMA

Zestaw składa się z dwóch modułów fotowoltaicznych o mocy 410 Wp każdy, dwóch mikroinwerterów Hoymiles HMS-400-1A (każdy o mocy 400 W), niezbędnego okablowania oraz wymaganych akcesoriów instalacyjnych. Jak dowiadujemy się od przedstawicielki Maysun Solar, użytkownik może wybrać zestaw z jednym z dwóch dostępnych modeli modułów:

  • monofacjalny moduł MS 410 MB-40H Full Black,
  • bifacjalny moduł MS 410 MB-40H Full Black Bifacial.

W przypadku pierwszego z nich moduł ma wymiary 1755 x 1098 x 35 mm i waży 21 kg. Jego sprawność wynosi 21 proc., a podstawowe parametry elektryczne przedstawiają się następująco: napięcie obwodu otwartego (Voc) to 53,24 V, prąd zwarciowy (Isc) – 9,88 A, a wartość współczynnika temperaturowego wynosi -0,34 proc./st. C.

REKLAMA

Drugi – bifacjalny – moduł ma identyczne wymiary jak monofacjalny, jednak warto zwrócić uwagę na to, że jego masa została zredukowana aż o 7 kg – waży on 14 kg. Sprawność modułu przy założeniu jedynie strony przedniej wynosi 21 proc., jednak – zgodnie z kartą katalogową – dzięki dwustronności, czyli możliwości generowania ładunku elektrycznego przez obie strony ogniwa słonecznego, końcowa sprawność modułu może osiągać nawet 25,2 proc.

Obydwa moduły objęte są 15-letnią gwarancją produktową oraz 25-letnią gwarancją na wydajność, która w obu przypadkach po wspomnianym okresie ma wynosić nie mniej niż 85,5 proc.

Przedstawicielka Maysun Solar zaznacza, że cechą wyróżniającą zestaw do fotowoltaiki balkonowej opracowany we współpracy z Hoymiles jest to, że każdy panel w systemie jest wyposażony w jeden specjalny mikrofalownik, podczas gdy większość dostępnych na rynku zestawów podobnego rodzaju składa się zazwyczaj z dwóch modułów i jednego mikroinwertera obsługującego dwie jednostki. Zdaniem Maysun Solar wykorzystanie jednego mikroinwertera na jeden moduł umożliwia bardziej efektywną generację energii elektrycznej.

Radosław Błoński

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

W Polsce kompletny bezsens ten zestaw bo limit bez większej papierologii jest 800W mocy instalacji, więc lepiej moduły 395w max. Też 2 mikrofalowniki 400 zamiast jednego 800W to bezsens bo 800W jest niewiele droższy niż 400W…

„Zdaniem Maysun Solar wykorzystanie jednego mikroinwertera na jeden moduł umożliwia bardziej efektywną generację energii elektrycznej.” Bzdura, marketingowy bełkot, przy 2 mppt jeden mikroinverter da taką samą wydajność, a koszt zakupu będzie mniejszy.

A po co to? Sprzedawca energii i tak was skubnie, jak nie za zużycie to za inny dodatek. Nigdy nie zaoszczędzicie. Możecie zużyć 0 kWh a i tak fakturę zapłacicie. To jest dobre na działkę.

A wiecie że nadmiar, czyli niezużyta energia trafia do licznika energii i może nakręcać zużycie? Są licznika które zliczają energię niezależnie od kierunku.

Panie Dziadek
Pan płaci faktury 200-300pln a ja płacę 30pln. Widzi Pan odpowiedź na swoje pytanie „po co”?
Tak sobie włączyłeś myślenie że tak prostej sprawy nie ogarniasz?

Panie Seba, a ile Pan wydał?

Dobrze, a gdzie to można kupić i za ile?
Są jakieś linki z cenami?

Do Andego. Pan Seba wydał mniej niż 1/3 tego co zapłacisz Ty Panie Andy:)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA