REKLAMA
 
REKLAMA

Polska spółka chce sprzedać instalacje PV o mocy 19 MWp

Polska spółka chce sprzedać instalacje PV o mocy 19 MWp
fot. Onde

Dwie elektrownie fotowoltaiczne wkraczają w kluczową fazę, a deweloper prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie ich sprzedaży. Instalacje budowane są przez spółki celowe z Grupy Onde.  

Łączna moc nowych instalacji fotowoltaicznych Onde wyniesie prawie 19 MWp. Jedna z nich to farma fotowoltaiczna o nazwie Jelenia Góra I oraz mocy 6,7 MWp. Instalacja zajmie teren prawie 11 hektarów. Wszystkie komponenty zostały już dostarczone i obecnie trwa instalacja modułów PV.  Drugi projekt z kolei to farma fotowoltaiczna Jawor o mocy 12 MW. W tym wypadku montowane są konstrukcje pod zamówione już moduły PV.

Jak podaje Onde, energetyzacja PV Jelenia Góra I nastąpić ma jeszcze w pierwszej połowie tego roku, natomiast PV Jawor powinna zacząć działać pod koniec wakacji. Łącznie obie farmy fotowoltaiczne mają generować 20,4 GWh energii rocznie, co odpowiada zapotrzebowaniu ponad 8 tys. gospodarstw domowych.

REKLAMA

Onde informuje także, że firma dysponuje prawami projektowymi, które pozwalają na budowę trzeciej farmy fotowoltaicznej – poza farmami Jelenia Góra I i Jawor – o mocy 4,42 MWp. Jej realizacja uzależniona jest m.in. od uzyskania warunków przyłączeniowych. Firma już o nie wystąpiła.

REKLAMA

Gotówka na kolejne projekty

Przedstawiciel Onde przedstawia dalsze plany dotyczące projektów.

– Zeszły rok pokazał, jak istotny wpływ mają nasze projekty deweloperskie na wyniki osiągane przez spółkę. Chcemy, aby z roku na rok udział tego segmentu rósł i odgrywał coraz ważniejszą rolę w budowaniu wartości ONDE dla akcjonariuszy. Projekty „Jawor” i „Jelenia Góra I”  chcielibyśmy sprzedać jeszcze przed energetyzacją, dlatego prowadzimy intensywne rozmowy z potencjalnymi kupcami. To pozwoli nam na szybkie wygenerowanie gotówki na start kolejnych budów – wyjaśnia Marek Marzec, wiceprezes ONDE SA.

Spółka zamierza budować pozycję lidera segmentu wykonawstwa infrastruktury dla OZE przy jednoczesnym szybkim rozwoju dewelopmentu instalacji OZE w formule develop-build-sell (rozwój-budowa-sprzedaż). Obecnie inwestycje OZE firmy mają łączny potencjał około 870 MW. Wśród nich około 300 MW to projekty z już wydanymi warunkami przyłączenia.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Taa, a potem w niedziele przez tych dużych kapitalistów odcina mi moje panele i nie mogę skorzystać ze swojego prądu.

@Ziomek – geniuszu techniki, te farmy są podłączone do średniego lub (rzadziej) wysokiego napięcia i nie mają najmniejszego wpływu na pracę twojej instalacji. Odpuść sobie komentarze, jesli nie masz pojęcia o temacie.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA