Dino ma coraz więcej fotowoltaiki

Dino ma coraz więcej fotowoltaiki
Fot. Gramwzielone.pl (C)

Dino po raz kolejny zwiększyło liczbę marketów z własnymi instalacjami fotowoltaicznymi. Spółka nie generuje przychodów ze sprzedaży nadwyżek energii do sieci.

Na koniec 2023 r. Grupa Dino Polska miała 2406 sklepów, z czego 250 zostało uruchomionych w 2023 r. Na dachach większości z nich znajdują się instalacje fotowoltaiczne. Obecnie dachowe systemy PV zasilają już 89 proc. marketów Dino i trzech centrów dystrybucyjnych.

Łączna moc instalacji fotowoltaicznych należących do Dino wzrosła z 63,5 MW na koniec 2022 r. do 82,9 MW na koniec 2023 r. Łączna liczba sklepów Dino posiadających instalacje PV zwiększyła się w tym czasie z 1701 do 2138.

REKLAMA

W 2023 r. instalacje fotowoltaiczne Dino wytworzyły 66,4 GWh energii elektrycznej, czyli o 65,6 proc. więcej niż w 2022 r. W tym roku spółka chce dwukrotnie zwiększyć produkcję energii elektrycznej z PV w stosunku do generacji z 2022 r.

Energia elektryczna na własne potrzeby

Produkcja energii z instalacji fotowoltaicznych jest prowadzona na potrzeby obiektów Dino. Spółka podkreśla, że nie generuje przychodów ze sprzedaży energii do sieci.

REKLAMA

W ubiegłym roku potencjał fotowoltaiki w sieci Dino zwiększył się m.in. o trzy większe elektrownie PV, które powstały na terenach centrów dystrybucyjnych.

W 2023 r. zakończyliśmy montaż paneli fotowoltaicznych na wszystkich istniejących marketach Dino, na których pozwoliły na to warunki techniczne i usytuowanie obiektów. Równolegle budujemy duże farmy fotowoltaiczne na terenach wybranych centrów dystrybucyjnych Dino – informuje spółka.

Dino zapewnia, że docelowo każdy nowy market będzie wyposażony w panele fotowoltaiczne.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.