REKLAMA
 
REKLAMA

R.Power nabędzie kolejny projekt fotowoltaiczny

R.Power nabędzie kolejny projekt fotowoltaiczny
Fot. R.Power

Czołowy polski deweloper elektrowni fotowoltaicznych podpisał warunkową umowę nabycia większościowego pakietu udziałów w spółce, która rozwija ogromny projekt fotowoltaiczny na zaawansowanym etapie realizacji.

R.Power, jedna z największych firm z obszaru wielkoskalowej energetyki słonecznej w Polsce, po uzyskaniu pozytywnej decyzji Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), nabędzie 31 udziałów – stanowiących 50,82 proc. kapitału zakładowego – w spółce Torp Energy Bis. Należą do niej prawa do projektu elektrowni fotowoltaicznej o łącznej mocy 162 MWp.

Projekt należący do spółki, której udziały stanowią przedmiot warunkowej umowy sprzedaży, jest na zaawansowanym etapie realizacji i uzyskał warunki przyłączenia do sieci elektroenergetycznej.

REKLAMA

Z obecnymi właścicielami spółki Torp Energy Bis R.Power stworzy jednocześnie joint-venture, aby rozwijać na polskim rynku kolejne projekty obejmujące technologie fotowoltaiczne, wiatrowe i magazynowania energii (BESS). R.Power będzie odpowiedzialny za finansowanie dalszego rozwoju projektów i doprowadzenie ich do stanu gotowości do budowy.

Kolejne farmy fotowoltaiczne R.Power

Dodanie kolejnych 162 MWp do portfela R.Power to uzupełnienie niedawnej transakcji, w ramach której spółka nabyła portfel projektów fotowoltaicznych o mocy 18 MWp od Elawan Energy, będącego częścią japońskiej grupy ORIX.

W ubiegłym roku spółka zależna R.Power kupiła także 100 proc. udziałów w spółkach z grupy kapitałowej Cero Generation Ltd (Macquarie’s Green Investment Group), które mają prawa do projektów fotowoltaicznych o łącznej mocy 64,2 MWp. Więcej o tym w artykule: R.Power kupił udziały w spółkach z prawem do projektów fotowoltaicznych.

REKLAMA

Niedawno R.Power uruchomił w Osowie w województwie lubuskim jedną z największych w Polsce farm fotowoltaicznych na trackerach. W projekcie wykorzystano również system regulacji mocy czynnej i biernej.

Spółka planuje budowę kolejnych farm fotowoltaicznych. W tym celu zawarła z wiodącym chińskim producentem ogniw i paneli fotowoltaicznych umowę na dostawę paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy wynoszącej 64,4 MWp, która ma zostać zrealizowana do stycznia 2025 r.

R.Power jest polskim deweloperem i niezależnym producentem energii działającym w branży fotowoltaiki i magazynowania energii. Spółka prowadzi działalność nie tylko w Polsce, ale również Rumunii, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii i Portugalii. Aktywność warszawskiej firmy obejmuje całą wartość łańcucha dostaw sektora energetyki słonecznej, w tym rozwijanie elektrowni fotowoltaicznych, budowę, obsługę elektrowni PV oraz produkcję energii.

R.Power ma obecnie rozwijać portfel projektów o mocy ponad 21 GWp w fotowoltaice i magazynach energii.

Katarzyna Poprawska-Borowiec

katarzyna.borowiec@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA