Amica wchodzi w fotowoltaikę

Amica wchodzi w fotowoltaikę
Amica

Polski producent sprzętu AGD powoła spółkę Amica Energia, która skupi się na inwestycjach w fotowoltaikę.

Grupa Amica powołała spółkę celową Amica Energia, która ma włączyć się w transformację energetyczną, inwestując w odnawialne źródła energii.

Dotychczas w ramach własnych projektów związanych z energetyką Amica zainwestowała w opartą na gazie instalację kogeneracyjną o mocy 0,99 MWe/0,97 MWt, która powstała w zakładzie producenta sprzętu AGD we Wronkach w woj. wielkopolskim. Instalacja ma wytwarzać 5 754 MWh energii elektrycznej i 5 933 MWh energii cieplnej.

REKLAMA

Całkowity koszt tej inwestycji wyniósł 4,2 mln zł, z czego 1,88 mln zł zabezpieczono w formie dotacji unijnej z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Amica będzie budować farmy fotowoltaiczne

Teraz Amica robi kolejny krok w obszarze energetyki. Powołana spółka Amica Energia skupi się na rozwijaniu instalacji fotowoltaicznych. W ciągu najbliższych dwóch lat jej celem będzie pozyskanie gruntów w formie dzierżawy i uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych na minimum 30 MWp.

REKLAMA

Amica Energia ma podejmować współpracę z podmiotami, które umożliwią wykorzystanie ekonomicznych rozwiązań produkcji energii z OZE. Do tej pory Grupa Amica podjęła współpracę m.in. przy budowie kogeneracji z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Celem nowej inicjatywy jest minimalizacja śladu węglowego energii wykorzystywanej przez Grupę Amica, zwiększenie produkcji energii z OZE na potrzeby grupy oraz komercyjna sprzedaż do sieci energetycznej nadwyżek wyprodukowanej energii.

Postępy w tym zakresie będą mierzone ilością wyprodukowanej energii z OZE i spadkiem śladu węglowego w energii wykorzystywanej przez Grupę Amica. Z tego powodu firma nie wyklucza kolejnych inwestycji w turbiny wiatrowe i produkcję zielonego wodoru.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.