Suzuki wchodzi do branży fotowoltaicznej. Zbuduje ogromną farmę PV

Suzuki wchodzi do branży fotowoltaicznej. Zbuduje ogromną farmę PV
Julian Peter, flickr cc-by

{więcej}Kolejny japoński koncern rozpoczyna działalność w sektorze energetyki słonecznej. Suzuki chce skorzystać z funkcjonującego w Japonii systemu taryf gwarantowanych i w tym celu uruchomi ogromną farmę fotowoltaiczną.
 
Działająca głównie w branży motoryzacyjnej firma zbuduje farmę fotowoltaiczną o mocy 18 MW koło Tokio. Zakończenie konstrukcji i uruchomienie produkcji energii przewidziane jest na jesień 2015 r.
 
Japonia to jeden z ostatnich krajów na świecie, w którym na hojne dopłaty za sprzedaż energii do sieci mogą liczyć jeszcze deweloperzy dużych naziemnych farm fotowoltaicznych. W przeciwieństwie do krajów, które stopniowo wycofują się ze wspierania dużych naziemnych projektów fotowoltaicznych i w których ich deweloperzy mogą sprzedawać energię już coraz częściej tylko po cenie ustalonej przez rynek, Japonia, która zwróciła się w stronę fotowoltaiki w efekcie katastrofy elektrowni atomowej w Fukushimie, w dalszym ciągu wspiera hojnymi taryfami gwarantowanymi (ok. 0,4 dol./kWh) powstające w tym kraju farmy fotowoltaiczne. W efekcie, kraj ten obok Chin może być w tym roku globalnym liderem w zakresie nowego, zainstalowanego potencjału PV.
 
Z korzystnych warunków wsparcia w ramach japońskiego systemu feed-in tariffs chce skorzystać Suzuki. 18-megawatowa farma fotowoltaiczna zlokalizowana na terenie 42 hektarów w regionie administracyjnym Tokio ma produkować energię, która trafi do sieci lokalnego operatora Chubu Electric Power. Suzuki szacuje, że farma PV będzie produkować energię w ilości wystarczającej do zaspokojenia zapotrzebowania na energię dla 5,6 tys. gospodarstw domowych. Inwestycja ma kosztować ok. 56 mln dolarów. 

gramwzielone.pl

REKLAMA
REKLAMA