Sieć offshore powstaje w Zachodniopomorskiem

Sieć offshore powstaje w Zachodniopomorskiem
Fot. Bilfiginger

Szczecin stanie się miejscem, gdzie spotkają się przedstawiciele polskich i zagranicznych przedsiębiorstw, producentów i instytucji związanych z obszarem offshore. Konferencja Pomeranian Offshore Networking Platform kreować będzie nowe kontakty i możliwości współpracy w zakresie morskiej energetyki wiatrowej.

Bilfinger Mars Offshore jako inicjator wydarzenia zaprosił do współpracy Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Urząd Miasta Szczecin oraz Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej. Wspólnie organizatorzy przygotowują Pomeranian Offshore Networking Platform (PONP) – konferencję, której celem jest zaprezentowanie podmiotów działających w obszarze morskiej energetyki wiatrowej, stworzenie sieci współpracy oraz pozyskanie dla regionu kolejnych inwestorów tej branży.

Organizowanie tego typu wydarzenia w naszym województwie, w Szczecinie jest całkowicie uzasadnione. To właśnie w Zachodniopomorskiem istnieją doskonałe warunki do rozwoju farm wiatrowych i wytwarzania energii z OZE – region ten jest w kraju liderem pod względem zainstalowanej mocy pochodzącej z energii wiatrowej. Tutaj mają swoje siedziby firmy związane z tą branżą – m.in. KK Wind Solutions, Vestas czy Jupiter.

REKLAMA
REKLAMA

PONP ma być spotkaniem cyklicznym organizowanym dwa razy w roku z innymi, zmieniającymi się partnerami-współorganizatorami. W tym roku to Offshore Energy DK, Scandinavian-Polish Chamber of Commerce oraz BIC Electric. Jak mówią organizatorzy: Chcemy umożliwić nawiązanie kontaktów polskim i zagranicznym podmiotom działającym w branży wiatrowej i inspirować ich do wspólnych działań, które przyczynią się do rozwoju OZE w Europie.

Tegoroczny, pierwszy PONP odbędzie się 30-31 maja. Pierwszego dnia zaprezentowane zostaną firmy działające w obszarze energetyki wiatrowej. Ich przedstawiciele zapoznają uczestników i gości z kierunkami rozwoju tej branży w Europie. Część popołudniowa to spotkania B2B. Atrakcyjna formuła spotkań w typowo biznesowej konwencji daje możliwość bezpośrednich rozmów oraz nawiązania współpracy poszczególnych firm. Drugiego dnia uczestnicy PONP zwiedzać będą przedsiębiorstwa, które swoją działalność offshore’ową prowadzą w Szczecinie – KK Wind Solution oraz Bilfinger Mars Offshore na Ostrowie Brdowskim.

Rejestracja i szczegóły dotyczące wydarzenia na stronie: www.ponp.pl

Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej