Minutor Energia z awansem na giełdzie

Minutor Energia z awansem na giełdzie
fot. Minutor Energia

Działająca od trzech lat firma Minutor Energia została doceniona przez GPW. Trafiła do segmentu NC Focus, w którym znajdują się najbardziej obiecujące spółki z New Connect.

Specjalizująca się w sprzedaży fotowoltaiki i produkcji magazynów energii spółka akcyjna Minutor Energia pod dwóch latach swojej działalności zaczęła być notowana na New Connect. Teraz na podstawie okresowej weryfikacji została zakwalifikowana przez GPW  do segmentu NC Focus, skupiającego m.in. spółki o rosnących przychodach i zyskach netto. 

Awans do segmentu NC Focus to nasz kolejny sukces w ostatnim czasie – mówi Zbisław Lasek, prezes i założyciel Minutor Energii SA. Niedawno ogłosiliśmy podpisanie umowy z Tauronem, wprowadziliśmy też na rynek własne magazyny energii. To wszystko dowodzi, że Minutor Energia jest w stanie się rozwijać nawet w czasie chwilowego zastoju w branży OZE, który obecnie obserwujemy.

REKLAMA

Niezmienne zainteresowanie fotowoltaiką

W kwietniu br. Minutor Energia informowała o podpisaniu listu intencyjnego w sprawi umowy dotyczącej zaprojektowania i wybudowania instalacji fotowoltaicznych w 79 lokalizacjach – o łącznej mocy szacunkowej około 2,4 MWp. Wartość umowy B2B wyceniono na 8 mln zł.


– Polska i europejska energetyka potrzebują zmian oraz licznych inwestycji prowadzących do zwiększania niezależności energetycznej. Jestem przekonany, że OZE, a zwłaszcza fotowoltaika, to przyszłość. Patrzymy w nią z optymizmem, ponieważ jesteśmy  dobrze przygotowani do sprostania rynkowym wyzwaniom – deklaruje Zbisław Lasek.

REKLAMA

Polski magazyn energii

W marcu br. Minutor Energia zaprezentowała magazyn energii stworzony przez jej własny polski zespół. Magazyn MTR Cells K10 charakteryzuje się rozbudowaną komunikacją z falownikami hybrydowymi, ma też praktyczny wyświetlacz. Jego moc wynosi 10 kW, a pojemność – 10,2 kWh. Magazyn bazuje na bateriach litowo-żelazowo-fosforanowych.

Spółka podpisała już pierwsze umowy dotyczące sprzedaży urządzenia.

W ostatnim czasie grupa ogłosiła prywatną emisję akcji, której celem jest dokapitalizowanie spółki zależnej odpowiedzialnej za produkcję magazynów energii – Minutor Cellarium. Emisja ma zwiększyć udziały Minutor Energii w tej spółce z 58 do 80 proc.

– Nasze magazyny energii cieszą się bardzo dużą popularnością. Spodziewamy się intensywnej sprzedaży w czwartym kwartale tego roku. Widzimy stale rosnące zainteresowanie, dlatego zdecydowaliśmy się na emisję – wyjaśnia Zbisław Lasek.

Chcemy zwiększyć kontrolę nad Minutor Cellarium, ale przede wszystkim odpowiedzieć na rosnące potrzeby rynku. Proces produkcji magazynu od momentu zakupu części do dostarczenia gotowego produktu do klienta to okres około trzech miesięcy. Owoce dzisiejszych inwestycji będziemy więc zbierać na przełomie roku i w kolejnych kwartałach 2023 roku – mówi prezes Minutor Energii.

Barbara Blaczkowska

barbara.blaczkowska@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.